Sukces Teatru 5 Złotych PDF Drukuj
Czwartek, 29 Marzec 2018 13:10

Sukces Teatru 5 ZłotychDużym sukcesem zakończył się występ Teatru 5 Złotych na wojewódzkim przeglądzie „Scena Młodych - Młody Teatr”. Reprezentanci pracowni teatralnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie przedstawili swój autorski spektakl „My.po prostu” w reżyserii Małgorzaty Adamczyk i zdobyli pierwszą nagrodę.

Jury 40 edycji przeglądu „Scena Młodych” w składzie Piotr Bublewicz, Jacek Król i reżyser Paweł Passini, po obejrzeniu 18 spektakli, doceniło spektakl wychowanków PMDK za naturalność i niezwykłe poczucie humoru w opowiadaniu o sobie, po prostu. Komisja konkursowa postanowiła także przyznać wyróżnienie aktorskie Karinie Szczepaniak za rolę w spektaklu. W lubelskim przeglądzie wystąpił również drugi lubartowski przedstawiciel PMDK Teatr Trupa prowadzony przez Jolantę Tomasiewicz. Trupa zaprezentowała najnowszą realizację pt. „Jacobi i Leidental” wg Hanocha Levina.

Na Sukces zapracowali wszyscy członkowie grupy: Marta Czarniak, Patrycja Kęska, Aleksandra Obroślak, Weronika Obroślak, Gabriela Orłowska, Miłosz Samolej, Dagmara Siwiec, Bartłomiej Sternik, Karina Szczepaniak, Dominika Woch, Dominik Zadziorka i Weronika Ostrowska.

Tydzień wcześniej Teatr 5 Złotych wziął udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II „ Złota Maska” w Lublinie, gdzie otrzymał wyróżnienie, a aktor Miłosz Samolej został doceniony za kreację aktorską.

Protokoł konkursu można znaleźć pod linkiem:

[PMDK]
K. Onyszko [IRE]