Powiat Lubartowski Laureatem Ogólnopolskiego Rankingu ZPP PDF Drukuj
Piątek, 13 Kwiecień 2018 08:19

Powiat Lubartowski Laureatem Ogólnopolskiego Rankingu ZPP11 kwietnia Starosta Lubartowski Fryderyk Puła odebrał statuetkę przyznaną Powiatowi Lubartowskiemu w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2017. Przypomnijmy Powiat Lubartowski zajął 10 lokatę w grupie powiatów liczących od 60 tyś. do 120 tyś. mieszkańców.

Klasyfikacja prowadzone przez ekspertów Związku Powiatów Polskich dotyczy kilkudziesięciu kryteriów w kilku grupach tematycznych, takich jak m. in.: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, działania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia
i pomocy społecznej, promocja rozwiązań z zakresu kultury i sportu.

W konferencji organizowanej w Warszawie przez ZPP wziął udział m.in. Jerzy Buzek. W obradach Zgromadzenia ZPP uczestniczyli również byli premierzy - Waldemar Pawlak i Leszek Miller, prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz Andrzej Maciejewski szef sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego. Dla uczestników zgromadzenia specjalne wystąpienie on-line przygotował Jerzy Buzek, były Premier, za którego rządów, 20 lat temu reaktywowane zostały Powiaty.

Wyzwaniem dla samorządu jest dziś zwiększenie zaangażowania mieszkańców w jego działania – powiedział Jerzy Buzek
do uczestników XXIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.

Ranking Powiatów prowadzony jest przez Związek Powiatów Polskich. To jedyny tego rodzaju odnoszący się do samorządów ranking w Polsce prowadzony i zarządzany w trybie on-line. Z każdym rokiem rywalizacja samorządów jest coraz bardziej dynamiczna. Próg punktowy laureata jest coraz większy, co z pewnością podnosi rywalizację wśród samorządów.

K. Onyszko [IRE]
Foto: ZZP.pl