Dziennik Ustaw

Monitor Polski

XXIII Biegi Lewarta PDF Drukuj
Poniedziałek, 23 Kwiecień 2018 13:42

W niedziele 22 kwietnia odbyła się kolejna XXIII edycja Biegów Lewarta. Tegoroczne zmagania odbyły się pod patronatem Marszałka Województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego. W imieniu Marszałka kibiców oraz sportowców przywitał Starosta lubartowski Fryderyk Puła.

Impreza organizowana cyklicznie przez MKL Nefryt Lubartów co roku przyciąga wielu sympatyków biegania również
z poza terenu naszego powiatu. Najlepszy w XXIII Edycji Biegów Lewarta w biegu głównym na dystansie 5000 m w kategorii Open mężczyzn okazał się Artur Kern z Hrubieszowa. W kategorii Open kobiet na dystansie 5000 m najszyszą okazała się Patrycja Maśloch z Kraśnika. Organizatorzy przygotowali również konkurencje dla najmłodszych.
W biegu przedszkolaka pierwsze miejsce zajął Miłosz Brzyski, druga lokatę zdobyła Weronika Szczepaniak, trzecią pozycję wywalczył Alan Brygoła, cała trójka z rocznika 2011.

Wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymali okolicznościowe medale. Gratulujemy !!!