Pożegnanie Komendanta KPP w Lubartowie PDF Drukuj
Czwartek, 26 Kwiecień 2018 12:55

Pożegnanie Komendanta KPP w Lubartowie25 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie miało miejsce pożegnanie odchodzącego na emeryturę szefa lubartowskiej Policji Inspektora Marka Wrony.

Inspektor szefem policji w Lubartowie został w 2012 roku. Zaproszeni goście, reprezentanci władz samorządowych, księża lubartowskich parafii, policjanci lubartowskiej komendy oraz pracownicy cywilni KPP wysłuchali krótkiej przemowy odchodzącego Komendanta, który życzył wszystkim policjantom i pracownikom jeszcze lepszych wyników oraz skutecznego wywiązywania się z obowiązków pod nowym kierownictwem, które na pewno za jakiś czas pojawi się w Komendzie. Do czasu wyznaczenia nowego Komendanta, funkcję tą, z rozkazu Wojewódzkiego Komendanta Policji pełnił będzie dotychczasowy zastępca komisarz Norbert Romanek.

Inspektor Wrona wspomniał początek swojej służby w Lubartowie. Wspomniał, że do dziś doskonale pamięta słowa Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły.

Pamiętam początek mojej służby w Lubartowie. Wówczas podczas mojego oficjalnego przywitania Starosta Fryderyk Puła życzył mi stabilizacji i spokoju. Dzisiaj bardzo miło wspominam te życzenia. Dziękuję wszystkim współpracownikom, również pracownikom cywilnym z którymi mogłem przez te 6 lat pracować. Mówi się, że u nas w policji służba to jest jeden krwioobieg. Natomiast dla mnie to Wy pracownicy cywilni jesteście mówiąc potocznie czerwonymi krwinkami tego organizmu, które pompując tlen pozwalają prawidłowo i skutecznie działać takiemu organizmowi jakim jest Policja.
Bez Waszej pracy i zaangażowania, często długiej i wytężonej pracy jednostka by tak dobrze nie funkcjonowała
- zakończył Inspektor Marek Wrona.

Inspektor podziękował lokalnym władzom samorządowym, z którymi przez lata miał okazję współpracować podkreślając przy tym pomoc, również tą materialną i ich wkład w rozwój komendy. Podziękował księżom za posługę pełnioną z okazji corocznego Święta Policji. Życzył wszystkim, aby ta współpraca w przyszłości równie dobrze się układała. Życzył również zdrowia, pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym, a przede wszystkim satysfakcji z wykonywanej pracy
i co ważne akceptacji społecznej.

K. Onyszko [IRE]