Skorzystaj z Programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego w SP ZOZ w Łęcznej PDF Drukuj
Czwartek, 26 Kwiecień 2018 13:22

Zbadaj się! Nie musisz umierać za wcześnie!

Szpital z Łęcznej rozpoczął realizację Programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Z bezpłatnych badań skorzystać mogą mieszkańcy powiatu łęczyńskiego, lubelskiego, lubartowskiego, świdnickiego.

Program skierowany jest do osób aktywnych zawodowo, pracujących, bezrobotnych i poszukujących pracy w wieku
od 50 do 65 lat. Osoby młodsze mogą się zbadać, jeśli w rodzinie ktoś chorował na raka jelita grubego.
- Chcemy, by z tego Programu skorzystało jak najwięcej osób, więc  staraliśmy się wyeliminować to, co może być przeszkodą - mówi dyr. SPZOZ Krzysztof Bojarski. - Dlatego badania będą wykonywane w znieczuleniu, terminy zostały ustalone tak, by osoby pracujące mogły z nich skorzystać, a osobom z terenów wiejskich zwracamy koszty dojazdu.
A co najważniejsze oddajemy do Państwa dyspozycji zespół doświadczonych specjalistów.

Nie ma przeszkód nie masz wymówek

Tym razem nie będzie zaproszeń imiennych na badanie, bo niewiele osób z nich korzystało.
Liczymy na zdrowe podejście do życia!

Zapraszamy osoby aktywne zawodowo, pracujące, bezrobotne, poszukujące pracy:

- w wieku 50-65 lat, które nie miały w ostatnich 10 latach wykonanego badania
- w wieku 40-49 lat, które mają krewnego I stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego

- w wieku 25-49 lat z rodzin z zespołem Lyncha, z potwierdzeniem
z poradni genetycznej. W tym przypadku nie obowiązuje karencja 10 lat od wykonania ostatniej kolonoskopii.

W czasie badania lekarz za pomocą nowoczesnego sprzętu ma możliwość sprawdzić wnętrze całego jelita grubego
oraz ocenić stan błony śluzowej. Badanie trwa od 15 do 40 minut i jest przeprowadzone w znieczuleniu.
Zapewniamy komfort, maksymalnie możliwy w tej sytuacji.

Masz pytanie, masz wątpliwości - przyjdź lub zadzwoń! Zapraszamy do Biura Ośrodka Programu Badań Przesiewowych w SPZOZ w Łęcznej - pokój A040 (parter), tel. 81 752 63 61 w godz. 8.00-15.00;

SPZOZ w Łęcznej