Absolwenci Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim pracownikami „Bogdanki”S.A. PDF Drukuj
Piątek, 27 Kwiecień 2018 13:02

Absolwenci Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim Tegoroczni maturzyści Technikum Zawodowego w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim zakończyli edukację w optymistycznej atmosferze. Uroczystość pożegnania klas maturalnych zgromadziła, oprócz społeczności szkolnej, szacownych gości: przedstawicieli Organu Prowadzącego szkołę , lokalnego środowiska oraz potencjalnych i faktycznych już pracodawców.

Przemawiający - udzielając wskazówek na dorosłe życie ,dziękując, żegnając i życząc - zwracali uwagę na świetlane perspektywy, rysujące się przed młodymi absolwentami Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim.

„Program „Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu „Bogdanka” S.A. – potrzebujemy najlepszych” zakłada wyłonienie spośród absolwentów dwóch szkół partnerskich 6 najlepszych absolwentów. W ubiegłym roku na 6 miejsc jedno należało do absolwenta Zespołu Szkół, w tym roku na 6 przepustek – 12 należy do absolwentów Technikum Zawodowego w Ostrowie Lubelskim” – skomentowała Agata Warda, kierownik d/s zarządzania zasobami ludzkimi LW Bogdanka, wręczając absolwentom Zespołu Szkół wspólnie z wiceprezesem firmy Sławomirem Karlikowskim przepustki
do pracy w firmie gwarantującej stabilną i dobrze opłacaną pracę.

„Sukces 12 młodych absolwentów jest wynikiem ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli”– podkreślał Wicestarosta Powiatu Lubartowskiego Kazimierz Sysiak. Ale też jest efektem odpowiedniej motywacji :Lubelski Węgiel ufundował stypendia dla uczniów osiągających najlepsze wyniki z przedmiotów zawodowych i jest to kwota znacząca – 1000 zł/ semestr, a inne firmy z branży górniczej wsparły edukację przyszłych górników i mechaników poprzez konkursy, np. „Linteriada”
i szeroko rozumianą współpracę w zakresie kształcenia zawodowego.

„Żal się rozstawać, ale każdy musi pójść własną drogą. Życzę Wam prostych dróg i dobrych decyzji” – mówił do absolwentów dyrektor szkoły Krzysztof Wąsala i nie krył zadowolenia z faktu, że „Przepustka do pracy” to pierwszy
i ważny krok na tej prostej drodze – „Przecież nie każdy, kto jeszcze nie otrzymał świadectwa, ma już poważną
i lukratywną ofertę pracy. Pozostali absolwenci natomiast uzyskali odpowiednie wykształcenie, by starać się o pracę w „Bogdance” w zwyczajnym procesie rekrutacji. A górnictwo na Lubelszczyźnie ciągle się rozwija i potrzebuje wykwalifikowanych pracowników”.

ZS Ostrów Lub.