Powiatowy Dzień Strażaka PDF Drukuj
Wpisany przez Andrzej Trojak
Poniedziałek, 07 Maj 2018 10:40

Powiatowe obchody Dnia Strażaka, zorganizowane w dniu 6 maja, rozpoczęły się jak co roku mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin. Mszy odprawionej w Bazylice św. Anny w Lubartowie przewodniczył ks. dziekan Andrzej Juźko, a słowa homilii skierował do zgromadzonych ks. Stanisław Rząsa – powiatowy kapelan strażaków.

Po mszy św. w nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych wraz z uczestnikami uroczystości, na plac przed Starostwem Powiatowym w Lubartowie. Przybyłych gości powitał serdecznie Fryderyk Puła –Starosta Lubartowski i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubartowie. Podczas części oficjalnej wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia oraz wręczone odznaczenia strażackie. Na obchodach obecni byli m.in. Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie – Marian Starownik, Prezes Zarządu Wykonawczego OW w Lublinie – Tadeusz Szyszko,Lubelski Wojewódzki Komendant PSP – st. bryg. Grzegorz Alinowski, Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie – mł.  bryg.Tomasz Podkański, przedstawiciele powiatowych służb oraz wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu.

Uroczystość była okazją do wspólnego świętowania zarówno strażaków zawodowych jak i druhów OSP. Obchody zorganizowane zostały przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubartowie i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniała Orkiestra Dęta OSP w Lubartowie.

tekst: A.Trojak,ZKR

foto:J.Piekarczyk SPO