Powiatowa Majówka w dźwiękach akordeonów PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Lazor
Poniedziałek, 07 Maj 2018 12:38
Turyści, ale przede wszystkim mieszkańcy naszego powiatu licznie odwiedzili w tym roku Kozłówkę. W dniach 1-3 maja podczas odbywających się na terenie Muzeum Zamoyskich dwóch wydarzeń objętych Honorowym Patronatem Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły, miały miejsce: III Ogólnopolski Zjazd Akordeonistów oraz Kulinarne Manewry Powiatu Lubartowskiego. Wydarzenia te przyciągnęły tłumy, na które czekało moc atrakcji.

Każdego dnia majówki na odwiedzających Pałac Zamoyskich czekały służby mundurowe, które w te dni udostępniały swoje pojazdy. 1-go maja prawdziwy pokaz ratownictwa i rozcinania wraku przeprowadziły służby Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Kamionka. Kolejnego dnia na młodszych uczestników imprezy czekali Policjanci z lubelskiej Komendy. Ostatniego dnia „Mundurowej Majówki” atrakcją byli wojskowi z 21 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lublinie, którzy zaprezentowali swoje pojazdy oraz broń. Ponadto każdego dnia można było zakosztować potraw przyrządzonych w prawdziwych polowych kuchniach wojskowych, dla najmłodszych przewidziane były gry i zabawy z animatorem, a dla trochę starszych na scenie występował zespół Havana.  Każdego dnia odwiedzającym przygrywali akordeoniści, których główny występ odbył się 3 maja. Finałowy koncert miłośników akordeonu przyciągnął blisko 30 muzyków, którzy swoim niepowtarzalnym występem zebrali pod sceną ogromne grono słuchaczy.

3-go majaswoje stoisko zaprezentowało Starostwo Powiatowe w Lubartowie, gdzie oprócz materiałów promujących Powiat Lubartowski na odwiedzających czekały liczne gadżety promujące 100-lecie Niepodległości Polski w ramach kampanii „Dumni z Polski”.

Tekst i foto:
A. Lazor  [IRE]