Konferencja - Partnerstwo Lokalne dla biznesu PDF Drukuj
Środa, 16 Maj 2018 14:08

Konferencja - Partnerstwo Lokalne dla biznesuW dniu 14 maja br. w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyła się konferencja w ramach Partnerstwa Lokalnego na Rzecz Promocji Zatrudnienia, Rozwoju Lokalnego Rynku Pracy, Poradnictwa Zawodowego oraz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu.

W konferencji uczestniczyli: Starosta Powiatu Lubartowskiego Fryderyk Puła, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie Ryszard Smerdel, przedstawiciele Zarządu Powiatu Lubartowskiego Kazimierz Sysiak i Radosław Guz, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego z Wydziału Promocji województwa lubelskiego, Przewodniczący Rady Powiatu Henryk Zdunek, przedstawiciele biznesu z włoskiej gminy Palombra Sabina oraz przedsiębiorcy z powiatu lubartowskiego.

Konferencja przedsiębiorców z Powiatu lubartowskiego i regionu zainteresowanych wymianą handlową z przedsiębiorcami gminy Gminy Palombara Sabina miało charakter otwarty. Celem spotkania było nawiązanie kontaktów biznesowych przedstawicieli z Włoch z przedsiębiorcami naszego Powiatu zainteresowanych współpracą w zakresie wymiany handlowej. Rozmowy poprzedziły prezentacje włoskiej gminy Palombara Sabina, województwa lubelskiego z jego wiodącymi gałęziami przemysłu i rolnictwa oraz firm z Powiatu lubartowskiego działających w branży produkcji rolniczej, handlu, kamieniarstwa, produkcji przemysłowej i poligraficznej.

Włoska gmina Palombara Sabina specjalizuje się w uprawie oliwek, czereśni i brzoskwiń, produkcji oliwy z oliwek, win, oraz zajmuje się pozyskiwaniem marmuru białego.

Przedsiębiorców zainteresowanych wymianą handlową prosimy o kontakt:

Małgorzata Walaszek,
Powiatowy Urząd Pracy w Lubartowie,
Tel: +48 81 852 65 23,
Fax: +48 81 852 65 11,
Sekretariat PUP; +48 81 8552002, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

M. Walaszek [PUP]
Foto: K. Onyszko [IRE]