Dzień otwarty - RCEZ w Lubartowie PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko
Piątek, 18 Maj 2018 12:47

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w piątek 18.05. otworzyło drzwi dla gimnazjalistów Powiatu lubartowskiego. Dla wszystkich, którzy odwiedzilitego dnia RCEZ szkoła i jej uczniowie przygotowali wiele atrakcji. Licznie przybyłych uczniów szkół gimnazjalnych przywitała Pani Dyrektor Hanna Borzęcka. Głos zabrał również Starosta lubartowski Fryderyk Puła, który przekazał obecnymi przyszłym uczniom RCEZ bardzo dobre wiadomości.

Zgodnie z umową, która zostanie wkrótce podpisana przez Zarząd Powiatu Lubartowskiego po wakacjach młodzież RCEZ będzie uczyć się w nowocześnie wyposażonych i wyremontowanych salach lekcyjnych warsztatów szkolnych. Środki na ten cel pochodzą z dofinansowania w ramach projektu unijnego "Nowoczesne centra edukacji zawodowej Powiatu Lubartowskiego”.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie jest największą szkołą w powiecie lubartowskim. Niemal co roku uczy się w niej prawie 1 tys. uczniów. Szkoła w ofercie posiada technika zawodowe jak również szkoły branżowe I stopnia. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną największej szkoły zawodowej naszego Powiatu. Uczniowie wraz z nauczycielami przybliżali odwiedzającym poszczególne zawody i kierunki kształcenia. Swoje stoisko przygotowali również m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Lubartowie, Ochotnicze Hufce Pracy z Lublinia. Oprócz stoisk branżowych swoje talenty prezentowali sami uczniowie RCEZ. W Sali gimnastycznej można było zobaczyć wernisaż pracy Marceliny Cieślak oraz wystawę akordeonów. Dla uczestników dni otwartych przygotowano szereg konkurencji sportowych z atrakcyjnymi nagrodami i gadżetami m.in. Powiatu lubartowskiego.

Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronach RCEZ oraz na FB:
Dzień Otwartyw RCEZ ,  FB RCEZ Lubartów.

Tekst i foto:
K. Onyszko [IRE]