Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Zaproszenie na V Regaty Kajakowe rzeką Wieprz PDF Drukuj
Poniedziałek, 28 Maj 2018 08:27

Gmina Serniki wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Lubartowie już po raz piąty organizuje Regaty Kajakowe na rzece Wieprz w Sernikach.

Impreza będzie miała miejsce 3 czerwca br. a jej start zaplanowano na godz. 13:00 przy stanicy w Sernikach. Trasa spływu: start - stanica Wólka Rokicka, meta - stanica Serniki.


 
 
 
 
 

 

 

W zawodach współzawodniczyć będą o nagrodę główną, ufundowaną przez Wójta Gminy Serniki, studenci dwóch lubelskich uczelni: Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Poza UMCS i UP,
w tym roku gościnnie do zawodów przystąpią osady z Politechniki Lubelskiej. Po raz pierwszy również rywalizacja pomiędzy uczelniami została rozszerzona o nową kategorię. Po wystartowaniu studentów o puchar rektorów lubelskich uczelni tj. UMCS, UP i Politechniki Lubelskiej ścigać będą się pracownicy tych uczelni.

Po rywalizacji pomiędzy uczelniami do zawodów przystąpią osady reprezentujące gminy z terenu powiatu lubartowskiego i sam Powiat Lubartowski. Samorządy będą ścigać się o Puchar Starosty Fryderyka Puły.

W zawodach będą mogli wykazać się również mieszkańcy Gminy Serniki oraz przedstawiciele lubartowskiego biznesu. Reprezentacje poszczególnych sołectw z terenu gminy oraz reprezentacje biznesu rywalizować będą o puchar ufundowany przez Wójta Gminy.

Na zakończenie regat, wzorem lat ubiegłych przewidziany jest spływ rekreacyjny, w którym każdy pełnoletni potrafiący pływać może wziąć udział.

Patronat honorowy nad imprezą objęli rektorzy lubelskich uczelni: dr hab. Stanisław Michałowski, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego
w Lublinie.

Imprezie towarzyszyć będzie piknik integracyjny, przewidziane są również zabawy i gry dla najmłodszych, w tym runda kajakiem po stawie. Wszyscy zawodnicy otrzymają talony na posiłek.

K. Onyszko [IRE]
UG Serniki

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie