Zaproszenie na Niedzielę u Sanguszków PDF Drukuj
Środa, 30 Maj 2018 13:56

Zaproszenie na Niedzielę u SanguszkówStarosta Lubartowski i Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają na Powiatową Biesiadę Samorządową "Niedziela u Sanguszków". Impreza odbędzie się 10 czerwca na dziedzińcu Pałacu Sanguszków w Lubartowie. „Niedziela u Sanguszków” rozpocznie się o godz. 16 koncertem PMDK „Dumni z Polski”. Pod tym samym hasłem od godz. 16 trwał będzie konkurs na plakat wykonany podczas imprezy. Koncert i konkurs zrealizowany zostanie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”, zorganizowanej z okazji rocznicy stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas imprezy o charakterze festynu rodzinnego zaprezentują swój dorobek placówki prowadzone przez Powiat Lubartowski i organizacje pozarządowe: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, Zespół Szkół w Kocku, Bursa Szkolna w Lubartowie, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Lubartowie, Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kocku, Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim, Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Libra” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie. Na scenie wystąpią przede wszystkim wychowankowie i absolwenci PMDK oraz goście z powiatowych placówek.

Tradycyjnie już swój czas na scenie będzie miała Męska Grupa Wokalna Chór-townia oraz akordeonista Karol Kozak z zespołem - absolwent pracowni muzycznej PMDK, Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, student Instytutu Muzyki UMCS. Wielbiciele młodego rocka na pewno będą zainteresowani występem zespołu Piwnica z ZS nr 2 w Lubartowie oraz koncertem zespołu B6 z Lublina, na którym podziwiać będzie można umiejętności studentów kierunku jazz i muzyka estradowa na UMCS, w tym - absolwenta pracowni muzycznej PMDK w Lubartowie - Arka Borzęckiego.

Podczas imprezy odbędą się targi promocyjne placówek i instytucji powiatowych i jarmark rękodzieła artystycznego. Organizatorzy przygotowują także strefę zabaw i atrakcji dla dzieci: akcje plastyczne, kawiarenka pod chmurką, dmuchańce, zabawy sprawnościowe i inne.

Program imprezy:

1600 - koncert „Dumni z Polski” (Dziecięce i Młodzieżowe Studio Piosenki oraz zespoły taneczne PMDK w Lubartowie)

1700 - etiuda teatralna „Cztery strony świata” - PMDK w Lubartowie

1715 - 1815 - koncert wychowanków PMDK i zaproszonych gości

1815 - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dumni z Polski”

1830 - koncert akordeonowy Karola Kozaka z zespołem

1900 - koncert Męskiej Grupy Wokalnej „Chórtownia”

1930 - koncert zespołu Piwnica z ZS nr 2 w Lubartowie

2020 - koncert zespołu B 6 z Lublina