Finał VII edycji konkursu powiatowego ”Polubić matematykę” PDF Drukuj
Wpisany przez RCEZ Lubartów
Piątek, 01 Czerwiec 2018 09:30

W ostatnim tygodniu maja w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odbył się powiatowy finał VII edycji konkursu „Polubić matematykę”. Konkurs Patronatem Honorowym objął Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła.

W finale VII edycji wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia w Kocku, Zespołu Szkół z Ostrowa Lubelskiego oraz Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

Uczestników finału powitała Dyrektor RCEZw Lubartowie Hanna Borzęcka. Po raz pierwszy w historii konkursu po sprawdzeniu prac okazało się, że aż czterech uczniów zdobyło taką samą, najwyższą ilość punktów. Potrzebna była dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę. Wśród uczniów z największą ilością pkt. znaleźli się: Łukasz Lipski, Filip Pydyś, Szymon Weremczuk (ZS nr 2) oraz Mateusz Powałka (RCEZ). Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Łukasz Lipski.

Nagrody i dyplomy uczestnikom wręczył kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie Krzysztof Krupa. Jednocześnie podkreślił jak ważna jest matematyka w życiu codziennym i jak często z niej korzystamy.