Absolutorium dla Zarząd Powiatu PDF Drukuj
Czwartek, 07 Czerwiec 2018 13:21

6 czerwca podczas XXXIV sesji Rady Powiatu w Lubartowie, której przedmiotem było rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu Powiatu Lubartowskiego za 2017 rok - Zarząd Powiatu w Lubartowie otrzymał absolutorium.

Poprzedzając udzielenie przez Radnych absolutorium, Skarbnik Powiatu - Wojciech Serwatko, w imieniu Zarządu przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Lubartowskiego za 2017 r., sprawozdanie finansowe oraz informację o stanie mienia Powiatu za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r. Przedstawiono także pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu. Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Grażyna Szafrańska przedstawiła pozytywną opinię Komisji o wykonaniu budżetu oraz złożyła wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi.

- Kolejny rok funkcjonowania samorządu powiatowego obecnej kadencji z punktu widzenia finansów samorządu i potrzeb naszych mieszkańców to dla Powiatu Lubartowskiego dobry rok. Szczególny nacisk i wagę Zarząd przywiązywał do inwestycji na drogach powiatowych. Zadaniem Zarządu było utrzymanie dobrej współpracy z innymi samorządami dotyczącej prac i planowania kolejnych inwestycji naszych dróg powiatowych. Bardzo duże tempo inwestycji jest kontynuowane i od 8 lat utrzymujemy ten trend. Przypomnę że wartość inwestycji Powiatu w latach 2014-2016 sięga 39 mln zł - mówi Fryderyk Puła, Starosta lubartowski.

Radni pozytywnie ocenili działalność Zarządu Powiatu w zakresie prowadzenia gospodarki finansowej Powiatu Lubartowskiego i w głosowaniu, przy 14 głosach za, oraz 7 wstrzymujących się, udzielili Zarządowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za miniony rok. W imieniu Rady Powiatu w Lubartowie jej Przewodniczący Henryk Zdunek złożył na ręce Starosty Fryderyka Puły podziękowania za owocną współpracę w realizacji zadań. Podkreślił, że należyte wykonanie budżetu za 2017 rok i dobrze zrealizowane zadania wpłynęły pozytywnie na funkcjonowanie i wizerunek samorządu powiatowego, a udzielone absolutorium jest tego najlepszym potwierdzeniem.

K. Onyszko [IRE]