Niedziela u Sanguszków PDF Drukuj
Wtorek, 12 Czerwiec 2018 08:44

Powiatowa Biesiada Samorządowa „Niedziela u Sanguszków” już na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych Powiatu Lubartowskiego. Festyn rodzinny jak co roku organizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w drugą niedziele czerwca odbył się pod patronatem Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły. Biesiada odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”.

Imprezę rozpoczął koncert Dumni z Polski, zorganizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowany przez PMDK. Równocześnie pod tym samym hasłem trwał konkurs plastyczny na plakat wykonany podczas festynu. Koncert i konkurs zrealizowane zostały w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. W czasie imprezy swój dorobek zaprezentowały jednostki prowadzone przez Powiat Lubartowski i organizacje pozarządowe: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie, Zespół Szkół w Kocku, Bursa Szkolna w Lubartowie, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Lubartowie, Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kocku, Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim, Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych „Libra” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie. Na scenie wystąpili wychowankowie i absolwenci PMDK oraz goście z jednostek Powiatu. Tradycyjnie jak co roku na scenie zaprezentowała się Męska Grupa Wokalna Chór-townia, a także akordeonista Karol Kozak z zespołem. W dalszej części koncertu można było posłuchać występu zespołu Piwnica z ZS nr 2 w Lubartowie oraz Grupy B6 z Lublina, której członkiem jest jeden z absolwentów PMDK.

K. Onyszko [IRE]

Zdjęcia: Krzysztof Onyszko [IRE]