Dziennik Ustaw

Monitor Polski

Tenisiści z Zespołu Szkół piątą drużyną w Polsce PDF Drukuj
Poniedziałek, 18 Czerwiec 2018 09:05

Dużym sukcesem mogą pochwalić się uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie rywalizujący w dniach 13-15 czerwca w Rawie Mazowieckiej, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady.

W zawodach startowały najlepsze szkolne drużyny w kraju z 16 województw. Prawo startu w Mistrzostwach Polski drużyna z ZS nr 2 w Lubartowie, w składzie Mateusz Baranowski i Łukasz Drzewiecki, zapewniła sobie zajmując I miejsce w Mistrzostwach Województwa lubelskiego. W meczach grupowych podopieczni Beaty Sajdy pokonali: ZS 1 z Działdowa (3:0), ZSE z Żychlinowa (3:0), ZSE z Włocławka (3:0) doznając jednej porażki z III LO z Zielonej Góry (1:3). Wyniki te dały reprezentantom Zespołu Szkół awans do czołowej ósemki turnieju. W meczu ćwierćfinałowym chłopcy spotkali się SMS LO w Ostródzie i po bardzo zaciętej walce przegrali awans o wejście do finałowej czwórki stosunkiem 1:3. W grach o miejsca 5-8 zawodnicy pokonali kolejno ZS nr 1 z Goleniowa (3:0) i ZSŁ z Krakowa (3:0) zajmując bardzo wysokie V miejsce w Polsce. Mistrzem Polski została drużyna VII LO z Zielonej Góry, której zawodnicy co dzień grają w Superlidze.

Na co dzień Mateusz i Łukasz trenują w swoich macierzystych klubach: UKS Wola Osowińska i Lewart Lubartów. Wielkie gratulacje należą się przede wszystkim zawodnikom i opiekunowi, ale również trenerom klubowym i dyrekcji ZS nr 2
w Lubartowie, dzięki czemu mogą łączyć swoją pasję z nauką, wznosząc się na poziom mistrzowski.