Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Biznes Lubelskie - lokalna gospodarka siłą regionu PDF Drukuj
Piątek, 06 Lipiec 2018 09:28

Cykl spotkań dla przedsiębiorców naszego Województwa organizowany przez Urząd Marszałkowski 5. lipca dotarł do Powiatu Lubartowskiego. W restauracji Stara Łaźnia przedstawiciele lokalnego biznesu z terenu Powiatu Lubartowskiego spotkali się z medalistą Igrzysk Olimpijskich - Robertem Korzeniowskim.

 

 

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, przedstawiciele biznesu oraz samorządowcy. Wszystkich uczestników spotkania i gości powitał Fryderyk Puła, Starosta Lubartowski. W programie spotkania organizatorzy przewidzieli m.in. prelekcje, której tematem były zmiany w przepisach podatkowych - JPK, CIT, VAT, rewolucja w przepisach odnoszących się do ochrony danych osobowych - rozporządzenie RODO. Artur Habza, dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, opowiedział o współpracy Urzędu Marszałkowskiego z biznesem na rzecz wzmocnienia eksportu i obsługi inwestorów. Na kolejnych prelekcjach uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak ważne w biznesie potrafią być negocjacje, mediacje i arbitraż oraz kiedy i w jakich okolicznościach można z nich skorzystać. Gościem specjalnym wydarzenia był Robert Korzeniowski, który na swoim przykładzie opowiedział uczestnikom o roli motywacji w sporcie i biznesie. Czterokrotny Mistrz Olimpijski przedstawił, jakie czynniki mają kluczowe znaczenie w karierze sportowca i w dążeniu do sukcesu w biznesie.

Biznes Lubelskie to projekt realizowany przez Województwo Lubelskie, którego głównym założeniem jest ścisła współpraca samorządu lokalnego każdego szczebla z lokalnymi przedsiębiorcami na rzecz promocji i rozwoju gospodarczego makroregionu. Województwo Lubelskie jest pionierem i liderem wdrażania systemowych rozwiązań na rzecz współpracy z biznesem lokalnym. Na szczeblu powiatowym Urząd Marszałkowski planuje powołanie powiatowych biur Biznes Lubelskie. Pozwoli to zintensyfikować działania na rzecz powstania nowych biznesów i przyciągania kapitału inwestycyjnego.


K. Onyszko [IRE]

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie