Otwarcie kolejnych dróg powiatowych PDF Drukuj
Wtorek, 24 Lipiec 2018 10:44

W poniedziałek 23 lipca br. odbyło się symboliczne otwarcie dróg powiatowych nr 1557 L w miejscowości Łucka (g. Lubartów) oraz 1512 L w miejscowości Ciotcza (g. Abramów). Wykonawcą obydwu inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa.

Symbolicznego przecięcia wstęgi na wyremontowanych odcinkach dróg powiatowych dokonali: Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła, Wicestarosta Lubartowski - Kazimierz Sysiak, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie - Grzegorz Jaworski, radni powiatowi: Andrzej Rodak, Andrzej Jackowski, Daniel Osiński, Jan Zaworski, sołtys wsi Łucka - Kolonia - Krzysztof Rodak oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji - Henryk Miduch.

Przebudowa drogi powiatowej w Łucce kosztowała ponad 993 tys. zł., z czego ponad 525 tys. zł to środki z budżetu państwa z tzw. rezerwy mostowej. Inwestycja obejmowała wyrównanie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni drogi, budowę i przebudowę istniejących chodników, budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku 150 m. Głównym elementem zadania była przebudowa skrzyżowania z drogą krajową nr 19 polegająca na dobudowaniu dodatkowego pasa ruchu dla prawoskrętu na drodze powiatowej w kierunku Lubartowa. Wykonane prace usprawniły ruch w obrębie skrzyżowania i ułatwiły włączenie się do ruchu kierowcom wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej. Przebudowa drogi powiatowej w Ciotczy kosztowała ponad 317 tys. zł i finansowana była ze środków budżetu Powiatu Lubartowskiego oraz budżetu Gminy Abramów. Inwestycja swoim zakresem obejmowała wykonanie stabilizacji i wyrównanie nawierzchni drogi oraz ułożenie warstwy ścieralnej na odcinku ok. 1 km.

tekst: M. Libera [IRE]
foto: K. Onyszko [IRE]