Dożynki Gminy Lubartów PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko
Piątek, 17 Sierpień 2018 12:29

Tradycyjnie 15 sierpnia rolnicy Gminy Lubartów obchodzili coroczne Święto Plonów. Dożynki nawiązują do najpiękniejszych polskich tradycji i obyczajów. Organizowane dla rolników, by wyrazić szacunek dla ich trudu i wdzięczność za tegoroczne zbiory są bardzo ważnym wydarzeniem w kalendarzu społeczności polskiej wsi.

Wśród wielu zaproszonych gości był Starosta Powiatu Lubartowskiego Fryderyk Puła.

Dziękuję wszystkim rolnikom za trud włożony w uprawę polskiej ziemi. Cieszę się, że jako samorząd powiatowy w tym roku udało nam się zrealizować kilka ważnych inwestycji na terenie Gminy Lubartów. Wykonana  została bardzo ważna inwestycja w miejscowości Łucka - przebudowa skrzyżowania z drogą krajową. W najbliższych planach jest dalsza modernizacja tego odcinka drogi do mostu w Sernikach. Niektóre z inwestycji realizowane były i są tutaj w Skrobowie. W 2017 roku wybudowano chodnik wraz z miejscami parkingowymi. Od lipca realizowana jest największa inwestycja drogowa w Powiecie - przebudowa drogi Skrobów - Siedliska- mówił Starosta Fryderyk Puła.

Na wszystkich uczestników dożynek czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Występ Zespołu Ludowego „Lubartowiacy”, występ Kapeli Podwórkowej, wyścig traktorków samoróbek, rzut gumowcem, konkurs w jedzeniu na czas „Smaczne Zimno”, a także występ kabaretu „Czwarta Fala”. Na scenie wystąpiły zespoły „Toledo”, „PowerPlay”, „Piękni i Młodzi”.