Gminno-Parafialne Dożynki w Kamionce PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko
Poniedziałek, 20 Sierpień 2018 12:47

Msza Święta dziękczynna odprawiona na boisku w Kamionce rozpoczęła uroczystości dożynkowe w Gminie Kamionka. Mieszkańcy Gminy dziękując za plony przygotowali tradycyjne wieńce dożynkowe, spośród których wybrano trzy najbardziej okazałe.

Pierwsze miejsce zajął wieniec z miejscowości Biadaczka, drugie z miejscowości Samoklęski Kolonia I, a trzecie miejsce zdobył wieniec przygotowany przez mieszkańców Starościna. Starostami tegorocznych Dożynek w Gminie Kamionka byli Zofia i Mirosław Michalak z Kozłówki.

Na  dożynkach w Kamionce spotykam się z Państwem już po raz dziewiąty. Widząc przed sobą samorządowców, którzy od wielu lat pracują, albo na gospodarstwach swoich albo swoich rodziców nie będę mówił o problemach czy warunkach, które w rolnictwie są raz lepsze raz gorsze. Pozwolę sobie tylko w imieniu swoim i Przewodniczącego Rady Powiatu Henryka Zdunka podziękować rolnikom z Gminy Kamionka za to wszystko co robią, za ich ciężką pracę za przygotowanie wieńców dożynkowych.

Dożynki to czas podsumowań inwestycyjnych tzw. dożynki inwestycyjne. Spotykamy się w dużym gronie i warto o pewnych sprawach mówić głośno. To co Pan Wojewoda powiedział wynika pewnie ze zwykłej niewiedzy albo pomyłki. Dziewiąty rok kontynuujemy bardzo intensywny program przebudowy dróg powiatowych w szczególności również w Gminie Kamionka. Zapraszam wszystkich Państwa już dziś na Dożynki Powiatowe,gdzie będę dokładniej mówił o naszych inwestycjach. Jadąc do Lubartowa, mieszkańcy Gminy Kamionka będą mogli przejechać się po dwóch wyremontowanych drogach. Chcąc rozwijać turystykę rowerową na jednej z dróg prowadzącą do Lubartowa wyznaczone zostały pasy rowerowe. Korzystając ze środków unijnych w ramach tzw. mega projektu drogowego przebudowaliśmy Al. 1000- lecia i kończymy pracę przy drodze Skrobów – Kozłówka. Tych inwestycji jest wiele nie będę wymieniał wszystkich dróg, bo mieszkańcy gminy doskonale te drogi znają. Powiem tylko, jakie inwestycje drogowe zrealizowano w ostatnim czasie. To była droga w Starościnie, droga w Zofianie, a wcześniej przebudowano długi odcinek drogi od Kamionki do Lasu Gołębskiego wraz z chodnikami w Kierzkówce. Chciałbym na ręce obecnego Wójta Gminy Kamionka, ale również poprzedniego Wójta i wszystkich Radnych złożyć podziękowania za owocną współpracę przy przebudowach wszystkich dróg w Gminie, jakie na przestrzeni lat udało się przebudować. Został jeszcze niewielki odcinek drogi do przebudowy przy naszej perełce - Muzeum Zamoyskich. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedniej ilości punktów, by dostać fundusze rządowe na jej przebudowę. Chciałbym złożyć publiczną deklarację, jeżeli Pan Wójt nam pomoże, to zadanie na najbliższej sesji zostanie wprowadzone do prognozy wieloletniej, a do 15 listopada umieścimy to zadanie w budżecie. Jeszcze raz dziękuję wszystkim rolnikom za ich trud -  mówił podczas uroczystości Starosta Powiatu Lubartowskiego Fryderyk Puła.

Po oficjalnym ceremoniale dożynkowym uczestnicy dożynek mogli posłuchać pieśni ludowych w wykonaniu lokalnych zespołów ludowych Gminy Kamionka. Gwiazdą wieczoru był zespół MIG.