Dożynki Gminy Niedźwiada PDF Drukuj
Wtorek, 21 Sierpień 2018 12:34

19Dożynki Gminy Niedźwiada sierpnia swoje Święto Plonów obchodzili rolnicy z Gminy Niedźwiada. Dziękczynienie za plony rolnicy rozpoczęli tradycyjną mszą św. po której barwny korowód przeszedł na boisko sportowe przy Szkole Podstawowej, gdzie miał miejsce dalszy ceremoniał dożynkowy. Starostami tegorocznych Dożynek Gminy Niedźwiada byli Państwo Anna i Piotr Dobosz z Brzeźnicy Bychawskiej Kolonii, którzy przekazali gospodarzowi dożynek - Wójtowi Januszowi Marzędzie, chleb upieczony z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów.

W kolejnej części ceremoniału dożynkowego mogliśmy wysłuchać wystąpienia gospodarza Dożynek - Wójta Janusza Marzędy oraz zaproszonych gości: Krzysztofa Hetmana - Europosła do Parlamentu Europejskiego, Marka Kosa - Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego, Mariana Starownika - Prezesa Zarządu Wojewódzkiego OSP, Kazimierza Sysiaka - Wicestarosty Powiatu Lubartowskiego oraz Fryderyka Puły - Starosty Powiatu Lubartowskiego, którzy dziękowali rolnikom za ich ciężką pracę.

Drodzy rolnicy, Starostowie Dożynek.

Mimo, że zgodnie z planem to Kazimierz Sysiak miał reprezentować moją osobę na Dożynkach Gminy Niedźwiada, ponieważ ja uczestniczyłem w Dożynkach w Gminie Kamionka, to pozwoliłem sobie choć z małym poślizgiem pojawić się na uroczystościach w związku z wypowiedzią jednego z przedstawicieli Rządu na Dożynkach w Kamionce. Po drodze zastanawiałem się, czy o tym mówić, ale nie będę mówił o szczegółach, wspomnę tylko o co chodziło. Pan Wojewoda stwierdził, że w poprzednich latach nie było żadnej pomocy rządowej, jeżeli chodzi o drogi lokalne, a w szczególności drogi powiatowe. Myślę, że gdyby powiedział to w Niedźwiadzie to wszyscy uznaliby, że ma złe wiadomości albo w jego wypowiedzi jest trochę złej woli.

Dziękuję rolnikom za ich trud. Dziękuję za piękne wieńce, o których już wspominał Marian Starownik. Ze swej strony wspólnie z Kazimierzem Sysiakiem deklaruje, że w dalszym ciągu będziemy przebudowywali drogi, bo wiemy, że dla wielu miejscowości drogi lokalne są bardzo ważne - mówił Starosta Powiatu Lubartowskiego Fryderyk Puła.

W dalszej części uczestnicy Dożynek mogli posłuchać występów zespołów śpiewaczych z terenu gminy. Gwiazdą wieczoru tegorocznych Dożynek w Niedźwiadzie był SŁAWOMIR, którego występ przyciągnął tłumy.

K. Onyszko [IRE]