Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Wyróżnienia dla rolników Powiatu Lubartowskiego PDF Drukuj
Środa, 29 Sierpień 2018 09:31

Wyróżnienia dla rolników Zarząd Powiatu w Lubartowie postanowił docenić i uhonorować wyróżnieniami 12 rolników z terenu Powiatu Lubartowskiego. Nagrody dla rolników zostały wręczone 26 sierpnia podczas Dożynek Powiatu Lubartowskiego. Przedstawiamy krótkie charakterystyki gospodarstw każdego z wyróżnionych rolników.

 

 

 

Państwo Mirosław i Hanna Gol z Marcinowa w Gminie Abramów prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni około 80 ha. Wiodącymi uprawami w gospodarstwie są zboża m.in. pszenżyto, jęczmień, mieszanki oraz uprawa kukurydzy pastewnej. Gospodarstwo Państwa Gol specjalizuje się w chowie bydła mlecznego i opasowego. Rocznie sprzedają 320 tysięcy litrów mleka do Spółdzielni Mleczarskiej „Michowianka”.

Państwo Małgorzata i Jan Walaszek z Sułoszyna w Gminie Kock prowadzą gospodarstwo położone jest w miejscowości Sułoszyn. Powierzchnia gospodarstwa to 21 ha. Głównym kierunkiem działalności gospodarstwa jest produkcja ogrodnicza: truskawka, malina, porzeczka, aronia, pozostałą powierzchnię stanowią zboża. Państwo Walaszek wyróżniają się dużą aktywnością w podnoszeniu własnych kwalifikacji zapewniając ciągły rozwój swojego gospodarstwa.

Państwo Małgorzata i Piotr Bocian z Blizocina w Gminie Jeziorzany prowadzą gospodarstwo o powierzchni 40 ha. Specjalizują się w produkcji zwierzęcej i roślinnej. W gospodarstwie uprawia się żyto, owies, mieszankę, pszenżyto, pszenicę, grykę, kukurydzę na kiszonki oraz użytki zielone. Produkcja zwierzęca ukierunkowana jest na chów bydła - obecnie w gospodarstwie jest 35 sztuk bydła. Mleko odstawiane jest do mleczarni w Michowie. Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesny sprzęt i maszyny rolnicze.

Państwo Beata i Janusz Gajos ze Starościna Kolonii w Gminie Kamionka prowadzą gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji zwierzęcej oraz w produkcji mleka. Łączna powierzchnia użytkowanych gruntów wynosi około 30 ha zlokalizowane są na obszarze dwóch gmin: Kamionka i Niemce. Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesny park maszynowy. Jest stale modernizowane, kupowane są nowe maszyny na które pozyskują środki z Unii Europejskiej.

Państwo Justyna i Waldemar Nakonieczny z Bożniewic w Gminie Kock prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 30 ha. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego i mięsnego. Roczna produkcja mleka - 80 tysięcy litrów a żywca wołowego - 16 tysięcy kilogramów. Gospodarstwo współpracuje z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli wdrażając nowe technologie upraw i zbioru.

Pan Dariusz Borzęcki z Nowodworu Piaski w Gminie Lubartów prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 55 ha. Gospodarstwo nastawione jest głównie na chów bydła mlecznego oraz na produkcję mleka. Gospodarz posiada 50 sztuk bydła, w tym 21 krów. Pan Dariusz współpracuje ze Spółdzielnią Mleczarską w Rykach.

Państwo Dariusz i Ewa Daszkiewicz z Elżbietowa w Gminie Michów prowadzą gospodarstw rolne o powierzchni 20 ha. Głównym kierunkiem produkcji w gospodarstwie jest bydło mleczne. W gospodarstwie na powierzchni 10 ha uprawia się zboża z przeznaczeniem na paszę w tym 2 ha kukurydzy na kiszonkę pozostałe 8 ha to łąki i pastwiska.

Państwo Anna i Piotr Dobosz z Brzeźnicy Bychawskiej Kolonii w Gminie Niedźwiada prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 80 ha. Specjalizują się w produkcji roślinnej i zwierzęcej. W gospodarstwie uprawia się jęczmień, groch, pszenice, owies oraz kukurydzę. Produkcja zwierzęca ukierunkowana jest na chów bydła opasowego.

Państwo Lucyna i Stanisław Budzyńscy z Ostrowa Lubelskiego prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 23 ha użytków rolnych. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji mleka, które jest pozyskiwane mechanicznie. Surowiec odbierany jest bezpośrednio z gospodarstwa przez spółdzielnie mleczarską „SPOMLEK” w Radzyniu Podlaskim. Stado podstawowe zwierząt składa się z 30 szt. krów mlecznych oraz jałówki na remont stada.

Państwo Iwona i Paweł Żuk z Tarkawicy w Gminie Ostrówek wraz z synami prowadzą jedno z większych i najprężniej rozwijających się młodych gospodarzy na terenie gminy. Powierzchnia gospodarstwa na własność wynosi 24 ha. Gospodarstwo rolne specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej w cyklu zamkniętym oraz bydła opasowego. Pan Paweł dba o ciągły rozwój swojego gospodarstwa, które wyposażone jest we wszystkie niezbędne maszyny.

Pan Adrian Kowalczyk z Woli Sernickiej w Gminie Serniki jest młodym rolnikiem o wykształceniu wyższym technicznym. Od 2007 r. rodzinnie prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 130 ha. W gospodarstwie zajmuje się głównie produkcją roślinną. Uprawia zboża typu: żyto hybrydowe i rzepak. Współpracuje z firmami o zasięgu krajowym.

Pan Bartłomiej Jurko z Maśluch w Gminie Uścimów to młody 24-letni rolnik. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 155 ha. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji kwalifikowanego materiału siewnego zbóż, rzepaku, soi, kukurydzy i ziemniaków przemysłowych oraz jadalnych. Park maszynowy jest sukcesywnie uzupełniany dzięki środkom pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy !

 

K. Onyszko [IRE]


 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie