90 lecie Szkoły Podstawowej w Rudnie PDF Drukuj
Środa, 19 Wrzesień 2018 09:41
90 lecie Szkoły Podstawowej w RudnieNiezwykły jubileusz 90-lecia powstania obchodziła społeczność Szkoły Podstawowej w Rudnie (Gmina Michów). Razem z okrągłym jubileuszem powstania placówki świętowano również wygraną w konkursie „Najlepsza szkoła pod słońcem” organizowanym przez IKEA, w którym Szkoła w Rudnie wygrała instalację fotowoltaiczną o wartości 35 tys. złotych. Organizator konkursu sfinansuje również montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku, przygotowanie do podpięcia do sieci i wieloletnią gwarancję.

Na uroczystych obchodach jubileuszu nie mogło zabraknąć przedstawicieli samorządu Powiatu Lubartowskiego,
który reprezentował Starosta Lubartowski.

Powiat Lubartowski jest liderem energii odnawialnej między innymi dzięki Gminie Michów. W każdym roku jesteśmy wyróżniani na zgromadzeniu Powiatów dobrymi miejscami w rankingach - zajmowaliśmy 12, 7, 6 miejsce, ale znajdujemy się w pierwszej trójce, jeżeli chodzi o wykorzystanie energii odnawialnej. W 2018 roku świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości. Zwracam się dziś do całej społeczności Waszej szkoły, rodziców, dzieci, żebyście pamiętali
o tym, że gdy mówimy o patriotyzmie o budowaniu nowoczesnej Polski to ją buduje się również rękami, nawet z łopatą w ręku, ale przede wszystkim przy pomocy nowoczesnych technologii oraz myśli naukowo-technicznej. Żeby tym wyzwaniom w przyszłości sprostać, musicie od najmłodszych lat intensywnie pracować, a ponieważ macie tu bardzo dobre warunki i doskonałą kadrę na czele z Panią Dyrektor - korzystajcie z tych możliwości, które są Wam dane.
W przyszłości zapraszamy Was do kontynuacji edukacji w naszych szkołach zawodowych, które prowadzi Powiat,
w których w tej chwili realizowane są projekty unijne za miliony złotych. Składając serdeczne gratulacje, chciałbym również okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski przekazać na ręce Pani Dyrektor ten piękny album, który przybliża całą historię odzyskania niepodległości
- mówił Starosta Fryderyk Puła.

Gratulacje dla szkoły jubilatki na ręce Pani Dyrektor złożyli również samorządowcy Gminy Michów w osobach Wójta Janusza Jankowskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Michów Andrzeja Trojaka. W dalszej części uroczystego apelu uczniowie przedstawili krótką część artystyczną propagującą ekologiczny styl życia.

K. Onyszko [IRE]