90-lecie OSP Giżyce PDF Drukuj
Poniedziałek, 24 Wrzesień 2018 13:47

23 września br. Jednostka OSP Giżyce świętowała jubileusz 90-lecia działalności. Podczas uroczystości poświęcono i wręczono sztandar dla Jednostki jubilatki. Na uroczystość obecni byli zaproszeni goście: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie - Marian Starownik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lubartowie, Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła, kompania honorowa OSP z Gminy Michów, Orkiestra Dęta OSP z Ostrowa Lubelskiego, poczty sztandarowe asystujące z jednostek OSP w Tarkawicy i Talczynie.

Po zakończeniu Mszy Świętej odprawionej w intencji druhów przed budynkiem OSP Giżyce odbyło się złożenie meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie przez Dowódcę uroczystości druha Pawła Bochyńskiego. Po odegraniu hymnu i podniesieniu flagi państwowej przedstawiony został rys historyczny jubilatki. Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja i przekazanie sztandaru przez poczet sztandarowy. Dla zasłużonych strażaków OSP wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia.

W części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP w Lublinie - Marian Starownik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Lubartowie - Fryderyk Puła, którzy gratulowali jubilatce, oraz wręczyli listy gratulacyjne i upominki.

W. Białek [OIS]