Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Szanowni Konsumenci.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2019 roku Rzecznik Konsumentów przebywa na urlopie.
Za utrudnienia przepraszamy.

Nowa siedziba PMDK w Lubartowie w remoncie PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko   
Czwartek, 27 Wrzesień 2018 12:48

Wokół przebudowy budynku tzw. starego szpitala powstało wiele historii z goła nieprawdziwych co do faktycznego stanu w jakim obecnie znajduje się modernizowany obiekt. Przetarg przeprowadzony wiosną tego roku, wyłonił wykonawcę z którym została podpisana umowa . Roboty wykona firma Pol-Bud Morawski Piotr Morawski. 

 

 

 

Według założeń projektu w budynku swoją siedzibę znajdą Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Remontowane w budynku ”A” pomieszczenia przystosowane zostaną na potrzeby pracowni tanecznych, muzycznych i teatralnych, z jedyną w Powiecie Lubartowskim, salą widowiskową mającą widownie na ponad 200 osób. Remontowany budynek będzie doskonałym miejscem dla młodzieży z PMDK oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dom Kultury zajmować będzie pomieszczenia zlokalizowane na wszystkich kondygnacjach starej części (tzw. budynek „A”) wraz z nowoprojektowanym łącznikiem i budynkiem dawnej portierni, który pełnić będzie funkcję galerii wystawienniczej. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zajmować będzie kompleks pomieszczeń zlokalizowanych na pierwszym piętrze nowej części zespołu (tzw. budynek „B”). 

To drugie nasze podejście do tej inwestycji. Poprzedni wykonawca nie wywiązał się z zawartej umowy i zszedł z placu budowy. Nowo wybranemu wykonawcy z końcem marca przekazano plac budowy. Od tego momentu wykonane roboty budowlane prowadzone były głównie wewnątrz budynków - mówi Kierownik Wydziału Inwestycji Starostwa Jolanta Skiba.

Obecnie wykonawca w pierwszej kolejności dokończył prace przy wykonaniu instalacji wodno-kanalizacyjnej wewnątrz budynku, wykonał izolacje przeciwwilgociowe oraz posadzki, a także przygotowano obiekt do wpięcia do sieci ciepłowniczej. Wykonane zostały instalacje elektryczne oraz teleinformatyczne i przeciwpożarowe. 

W połowie września rozpoczęto przygotowania do utwardzenia placu oraz parkingów od strony północnej. Jeszcze w tym roku - według zapewnień wykonawcy - plac zostanie wyłożony kostką brukową. W dalszym etapie robót przewidziany jest montaż dźwigów osobowych oraz roboty wykończeniowe wewnątrz obu budynków.

Autor: K. Onyszko [IRE] 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie