ZS w Ostrowie Lubelskim współpracuje z LW Bogdanka PDF Drukuj
Środa, 03 Październik 2018 09:22

ZS w Ostrowie Lubelskim Wieloletnia dobra współpraca Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim z Lubelskim Węglem Bogdanka daje wymierne efekty dla uczniów tej szkoły. Kopalnia cały czas się rozwija w związku z czym będzie potrzebowała odpowiednio przygotowanych i wyszkolonych pracowników, dlatego współpraca z Zespołem Szkół w Ostrowie Lubelskim nabrała realnego kształtu.

Zespół Szkół w ramach współpracy zyskał nowy park maszynowy w tzw. szkolnym stanowisku ćwiczebnym, dzięki któremu uczniowie będą mogli lepiej przygotować się do przyszłej pracy, ucząc się zawodu w warunkach zbliżonych do tych istniejących w kopalni. Najzdolniejsi uczniowie otrzymają stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce. LW Bogdanka zorganizuje także kursy doszkalające dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. Uczniowie już zostali wyposażeni w kompletne stroje robocze wraz ze środkami ochrony osobistej (kask, ochronnik słuchu, rękawice, lampka górnicza
i pochłaniacz).

Korzyści z takiej współpracy - szczególnie dla uczniów - są nie do przecenienia. Młodzież zyska zdecydowanie lepsze warunki kształcenia w wybranym zawodzie. Zyska również szkoła jako ośrodek kształcenia w zawodach górniczych, zyska także inwestor - Lubelski Węgiel - mogąc zatrudniać odpowiednio przygotowanych do zawodu absolwentów.

K. Onyszko [IRE]
Foto: ZS Ostrów Lubelski