Olimpiada wiedzy o zdrowiu psychicznym PDF Drukuj
Środa, 03 Październik 2018 14:18

Olimpiada wiedzy o zdrowiu psychicznymUczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Lubartowskiego rywalizowali w etapie powiatowym VI Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, a składała się z trzech etapów, tj. szkolnego, powiatowego i finału regionalnego przeprowadzonych we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych powiatów lubartowskiego, bialskiego, parczewskiego, włodawskiego i ryckiego.

Zakres tematu opracowany przez zespół specjalistów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych sześciu powiatów obejmował między innymi: koncepcje osobowości, komunikację międzyludzką, choroby i zaburzenia psychiczne, stres, cele i formy psychoterapii oraz pomoc psychologiczną. Nagrody w postaci m.in. smartphone, markowych słuchawek bluetooth, powerbanków, głośnika blueetooth, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie wręczyli Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła i Kierownik Wydziału Spraw Społecznych - Jerzy Piekarczyk.

Pierwsze miejsce zajął Mateusz Parczyński - Zespół Szkół w Kocku, drugie Daria Imgrond - Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, trzeci był Patryk Sowa - Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie. Wszyscy uczestnicy i laureaci otrzymali upominki promocyjne Powiatu Lubartowskiego. 10 października laureaci wezmą udział w finale regionalnym, którego w tym roku organizatorem będzie Powiat Włodawski.

J. Piekarczyk [SPO]