Symboliczne otwarcie przebudowanych dróg powiatowych PDF Drukuj
Piątek, 05 Październik 2018 13:34

otwarcie przebudowanych dróg powiatowychW czwartek 4 października Zarząd Powiatu w Lubartowie wraz z zaproszonymi gośćmi dokonał otwarcia kolejnych przebudowanych odcinków dróg powiatowych. Symboliczne przecięcie wstęgi miało miejsce na zakończonych inwestycjach: Al. 1000-lecia w Lubartowie, na drodze Skrobów – Kozłówka (Gmina Lubartów), Sosnówka - Ciotcza (Gmina Abramów) oraz Giżyce - Karolina (Gmina Michów). Dwie pierwsze inwestycje zrealizowane zostały w ramach projektu drogowego „Wygodniej, szybciej, bezpieczniej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jesteśmy pierwszym Powiatem spośród biorących udział w projekcie, który zakończył inwestycje z tzw. „mega projektu” drogowego powiatów województwa lubelskiego. Przebudowa Al. 1000-lecia w Lubartowie wraz z sygnalizacja świetlną zakończyła modernizację całego ciągu komunikacyjnego Lubartów - Nowodwór - Kozłówka. Dziękuję za zaangażowanie obecnych dziś wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Lubartowie - Grzegorza Poznańskiego i ówczesnego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie - Grzegorza Szyszko, którzy czynnie uczestniczyli w konsultacjach przy wyborze koncepcji przebudowy skrzyżowania i samej Al. 1000-lecia. Duże wsparcie finansowe uzyskane od samorządu województwa lubelskiego pozwoliło nam zbliżyć się do zakończenia przebudowy drugiej drogi powiatowej prowadzącej od Skrobowa do Kozłówki. W tym odcinku przebudowaliśmy 3,6 km drogi i wybudowaliśmy ponad 7 km pasów rowerowych - mówił podczas otwarcia Starosta Lubartowski Fryderyk Puła.

To nie koniec inwestycji na drogach naszego regionu. Według planu inwestycji drogowych na 2018 rok przebudowane zostaną kolejne odcinki dróg. W najbliższych dniach zostanie odebrana droga powiatowa Chlewiska - Pałecznica (Gmina Niedźwiada), Przytoczno -Walentynów (Gmina Jeziorzany) oraz Orzechów Kolonia - Bobryk (Gmina Uścimów). W planie na kolejne tygodnie jest przebudowa drogi Nowa Wola - Wola Sernicka (Gmina Serniki).

Mamy przygotowaną dokumentację na kolejne drogi. Dzięki temu możemy starać się o środki zewnętrzne - mówi Grzegorz Jaworski, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie.

- otwarcie drogi powiatowej 1545 L, Al. 1000-lecia w Lubartowie:

Wojciech Obroślak (PRD Lubartów), Radny Rady Powiatu w Lubartowie - Piotr Krzyżanowski, Członek Zarządu Powiatu w Lubartowie - Radosław Guz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Lubartowie - Grzegorz Poznański, Wicestarosta Lubartowski - Kazimierz Sysiak, Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła, Przewodniczący Rady Powiatu w Lubartowie - Henryk Zdunek, Kierownik Wydziału Inwestycji I Rozwoju Starostwa Powiatowego w Lubartowie - Jolanta Skiba,  Przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego - Grzegorz Szyszko, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie - Grzegorz Jaworski, Marek Wróbel (ZDP w Lubartowie), Dyrektor PRD Lubartów - Henryk Miduch

- otwarcie drogi powiatowej 1528 L, Skrobów - Kozłówka:

Wojciech Obroślak (PRD Lubartów), Marek Najda (PRD Lubartów), Radny Rady Powiatu w Lubartowie - Piotr Krzyżanowski, Członek Zarządu Powiatu w Lubartowie - Radosław Guz, Wicestarosta Lubartowski - Kazimierz Sysiak, Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła, Przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego - Henryk Smolarz, Przewodniczący Rady Powiatu w Lubartowie - Henryk Zdunek, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Lubartów - Robert Piętka, Dyrektor PRD Lubartów - Henryk Miduch, Mikołaj Nicpoń (ZDP Lubartów), Przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego - Grzegorz Szyszko, Kierownik Wydziału Inwestycji I Rozwoju Starostwa Powiatowego w Lubartowie - Jolanta Skiba, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie - Grzegorz Jaworski, Monika Libera (Starostwo Powiatowe w Lubartowie), Marek Wróbel (ZDP w Lubartowie)

- otwarcie drogi powiatowej 1504 L, Giżyce - Karolina:

Adam Krawczyk (ZDP Lubartów), Mikołaj Nicpoń (ZDP Lubartów), Członek Zarządu Powiatu w Lubartowie - Radosław Guz, Przewodniczący Rady Gminy Michów - Andrzej Trojak, Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła, Wójt Gminy Michów - Janusz Jankowski, Radna Rady Gminy Michów - Renata Żeleźnik, Sołtys wsi Giżyce - Jarosław Madejski, Przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego - Henryk Smolarz, Wicestarosta Lubartowski - Kazimierz Sysiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Lubartowie - Henryk Zdunek, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie - Grzegorz Jaworski, Dyrektor PRD Lubartów - Henryk Miduch, Leszek Orłowski (Inspektor Nadzoru)

- otwarcie drogi powiatowej 1523 L,  Ciotcza - Sosnówka:

Adam Krawczyk (ZDP Lubartów), Członek Zarządu Powiatu w Lubartowie - Radosław Guz, Radny Rady Powiatu w Lubartowie - Jan Zaworski, Wicestarosta Lubartowski - Kazimierz Sysiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Lubartowie - Henryk Zdunek, Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła, Przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego - Henryk Smolarz, Radny Rady Powiatu w Lubartowie - Daniel Osiński, Leszek Orłowski (Inspektor Nadzoru), Marek Wróbel (ZDP w Lubartowie)

K. Onyszko [IRE]