Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Szanowni Konsumenci.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2019 roku Rzecznik Konsumentów przebywa na urlopie.
Za utrudnienia przepraszamy.

ERASMUS + w ZS nr 2 PDF Drukuj
Czwartek, 11 Październik 2018 08:54

ERASMUS + w ZS nr 2Wychodząc naprzeciw dylematom współczesnego rynku pracy uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie wzięli udział w projekcie Erasmus+ pn. EUREKA. Program miał na celu przybliżyć uczniom następującą tematykę: rodzaje firm w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej, charakterystyka polskiego i europejskiego rynku pracy, możliwości założenia firmy, struktura i zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, programy komputerowe wykorzystywane w prowadzeniu firmy, etapy wprowadzania nowego produktu na rynek, efektywna reklama, aktywne poszukiwanie pracy oraz pisanie CV oraz dobre zaprezentowanie się na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie wzięli udział w spotkaniach projektowych we Włoszech i w Danii. Natomiast w bieżącym roku w dniach 24.09. - 28.09. Zespół Szkół nr 2 zorganizował spotkanie uczniów i nauczycieli ze szkółz Danii, Włoch i Niemiec, z którymi uczniowie lubartowskiej szkoły wspólnie współpracowali nad tym projektem.

Ponadto uczniowie z „Chopina” wraz z gośćmi odwiedzili dwa zakłady pracy - SOLBET i PEGWAN, gdzie zapoznali się z ich strukturą organizacyjną, funkcjonowaniem i specyfiką produkcji. To, czego tam się dowiedzieli o funkcjonowaniu firm, o pozyskiwaniu funduszy unijnych, będzie cenną wskazówką dla przyszłych przedsiębiorców. Dla zaproszonych gości zorganizowano też wycieczki do Kozłówki, Lublina i Warszawy.

Program Erasmus+pt. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. nagrodzony

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie wzięli udział również w drugim programie Erasmus+ pn. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. realizowany wraz ze szkołami z Chorwacji, Portugalii, Cypru, Węgier i Turcji od września 2016 roku do września 2018 roku. Organizowane były konkursy czytelnicze, konkursy plastyczne, uczestnicy wystawiali sztukę teatralną, pisali recenzje książek, przygotowali wspólną publikację. W czasie trwania Programu odbyły się również wyjazdy zagraniczne do zaprzyjaźnionych szkół. Uczniowie ZS nr 2 korespondowali z uczniami z tych szkół oraz brali udział we wspólnych wideo konferencjach.

Dzieliliśmy się wiedzą na temat literatury i kultury. Nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach i warsztatach. Za naszą pracę zostaliśmy nagrodzeni prestiżową nagrodą  eTwinning Quality Label. Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za ogromny wkład pracy, który towarzyszył realizacji projektu ERASMUS + - powiedziała Małgorzata Frydrych, koordynator projektu.

 

ZS2

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie