II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym PDF Drukuj
Piątek, 19 Październik 2018 13:19

konkursZ przyjemnością informujemy, że II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie został rozstrzygnięty. Adresowany był do uczniów publicznych szkół dla młodzieży: liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia z Powiatu Lubartowskiego.

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębienie wiedzy o lokalnym życiu społecznym, szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw obywatelskich oraz popularyzacja Powiatu Lubartowskiego. Uczestników przywitał Starosta Lubartowski Fryderyk Puła. 18 reprezentantów z pięciu szkół przez 30 minut pisemnie odpowiadało na 30 pytań. I, II i III miejsce komisja konkursowa przyznała na podstawie ilości zdobytych punktów. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, a znajomość ustaw godna podziwu. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie wręczał kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Krzysztof Krupa. Zwycięzca Dominik Jędruszuk z Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim otrzymał urządzenie wielofunkcyjne, drugie miejsce wywalczyła Dominika Sławińska z RCEZ w Lubartowie, nagrodą był tablet, laureatka trzeciego miejsca - Małgorzata Brzozowska z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie otrzymała czytnik e - booków.

Laureatom serdecznie gratulujemy osiągnięć i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów powiatowych.

A.E.Zalewska
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie