Konkurs „Sto lat Niepodległej” rozstrzygnięty PDF Drukuj
Piątek, 02 Listopad 2018 08:57

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie rozstrzygnęła powiatowy konkurs ogłoszony z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości pn. „Sto lat Niepodległej”.

„Jestem wolny, bo chodzę do szkoły, w której nie ma krat ani żołnierzy z bronią, nikt mi niczego nie karze… no oprócz mamy, która karze się uczyć” - tak na pytanie „Czym jest dla Ciebie wolność ? ” odpowiedział 9-cio letni Miłosz Haraszczuk ze Starego Uścimowa. To jedna z 20 nagrodzonych osób, które wzięły udział w powiatowym konkursie wiedzy „Sto lat Niepodległej”.

Jury w składzie: Krystyna Miętek (nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie) oraz Małgorzata Garbacz-Benek (nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie) nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.

Lista osób nagrodzonych:

- Ciechańska Monika (Przytoczno)
- Haraszczuk Magdalena (Stary Uścimów)
- Haraszczuk Miłosz (Stary Uścimów)
- Iwan Aleksandra Zofia (Mejznerzyn)
- Kozieł Grażyna (Wielkolas)
- Kural Przemysław (Lubartów)
- Malesa Bożena (Marcinów)
- Mierzwińska Alicja (Wola Sernicka Kolonia)
- Ostrowska Elżbieta (Abramów)
- Skorupska Justyna (Glinnik)

Lista osób wyróżnionych:

Domińska Krystyna (Jeziorzany), Jezior Anna (Serock), Karczewski Bartosz (Wólka Zabłocka), Kołodziej Piotr (Stary Uścimów), Kruczek Jadwiga (Michów), Mazurek Oliwia (Brzostówka), Mitura Aneta (Jeziorzany), Ożóg Małgorzata (Stary Uścimów), Szczemczak Anna (Adamów), Wypyszyńska Maria (Firlej)

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody, dyplomy i podziękowania są do odebrania w bibliotekach publicznych Powiatu Lubartowskiego.

A. E. Zalewska
Powiatowa Biblioteka Publiczna