„Stary Szpital” w remoncie - aktualizacja PDF Drukuj
Piątek, 02 Listopad 2018 13:23

Trwają roboty budowlane na terenie tzw. „starego szpitala” w Lubartowie. Na placu budowy przyszłej siedziby dwóch ważnych jednostek samorządu powiatowego - Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zakończono już kolejne etapy prac.

Przypominamy, że w budynku „A” swoją siedzibę będzie mieć PMDK, a budynek „B” zajmie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Prowadzone są jednocześnie prace wewnątrz i na zewnątrz obiektu. O ich stopień zaawansowania zapytaliśmy kierownika budowy.

Wykonaliśmy komplet instalacji zewnętrznych dla całego kompleksu (instalacja elektryczna wraz z nową rozdzielnią, instalacja CO, kanalizacja deszczowa, instalacje sanitarne). Wykonano część prac ziemnych tzw. podbudowę pod kostkę brukową. Jeżeli pogoda pozwoli w kolejnych dniach zaczniemy układać kostkę- mówi kierownik budowy Andrzej Stachyra.

W budynku „A” wykonano instalacje elektryczne, p. pożarowe, instalacje sanitarne.
Gotowe są pomieszczenia w piwnicach obiektu. Na pozostałych kondygnacjach trwają prace tynkarskie i wykończeniowe. Do końca roku planujemy zakończyć posadzki i tynki oraz wyłożyć pomieszczenia okładzinami.

W budynku „B” do końca roku zakończymy roboty wykończeniowe, gdzie brakuje nam jedynie drzwi, wyposażenia sanitariatów, a na korytarzu głównym został do wykonania podwieszany sufit. Całość pomalujemy i budynek będzie gotowy do oddania - informuje kierownik budowy.

Mamy dokładnie sprecyzowane plany na następne tygodnie. Chcemy dokończyć utwardzenie pozostałych dróg komunikacyjnych na terenie obiektu. Planujemy wykonać fundamenty pod ogrodzenie obiektu. W tym roku jeszcze, jeżeli pozwolą na towarunki atmosferyczne, chcemy przygotować ściany zewnętrzne do położenia elewacji, tak by wiosną położyć nową elewację budynku.  - tłumaczy kierownik Andrzej Stachyra.

Zgodnie z zapewnieniami kierownika budowy wykonawca nie przewiduje wydłużenia terminu realizacji inwestycji.

K. Onyszko [IRE]