Uroczysta Gala PCK w Lubartowie PDF Drukuj
Poniedziałek, 03 Grudzień 2018 11:18

gala pck30 listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala Polskiego Czerwonego Krzyża, podczas której wyróżniono zasłużonych honorowych dawców krwi z terenu Powiatu Lubartowskiego. Wręczono również odznaczenia: „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Obecnych na gali przywitał Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Lubartowie - Krzysztof Wiącek. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli lubartowskiego samorządu - Radosława Guza - Członka Zarządu Powiatu Lubartowskiego i Jakuba Wróblewskiego – Z-ca Burmistrza Miasta Lubartów. Obecni byli również przedstawiciele PCK - Jerzy Bisek - Prezes Zarządu Okręgowego PCK w Lublinie, Sławomir Dudziak - Wiceprzewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej PCK w Warszawie.

Wyróżnieni odznaką "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” zostali: Przemysław Kowalczyk, Jacek Krasiński, Krzysztof Markiewicz, Kamil Mitura, Marek Pietruszka, Mariusz Pawlak.
Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs "Młoda Krew Ratuje Życie” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie, drugie miejsce przypadło II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie, a trzecie miejsce zdobyli uczniowie z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej
w Lubartowie.

Oficjalna część uroczystości zakończyła się przekazaniem rowerów dla osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Lubartowskiego. Rowery zakupiono dzięki zbiórce odzieży przeprowadzonej na terenie Powiatu Lubartowskiego.

K. Onyszko [IRE]