Mikołajki kulturalne w PMDK PDF Drukuj
Czwartek, 13 Grudzień 2018 10:30

Mikołajki kulturalne w PMDK6 i 7 grudnia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie odbyły się dwa ważne wydarzenia artystyczne. 6 grudnia pracownia teatralna PMDK zorganizowała dla swoich najmłodszych wychowanków „Mikołajki teatralne”, natomiast dzień później 7 grudnia Młodzieżowe Studio Piosenki PMDK przygotowało Młodzieżowy Koncert Mikołajkowy.

„Mikołajki teatralne”

W czasie wydarzenia wystąpiły dwie grupy prowadzone przez Małgorzatę Adamczyk - Teatr 5 Groszy oraz Teatr Prawdziwych Mężczyzn. Dzieci zaprezentowały trailery swoich tegorocznych spektakli, natomiast starsza grupa - Teatr Charaktery - zagrał spektakl "Barbie made in China" w reż. Urszuli Bednarczyk. Imprezę poprowadziła młodzież z Teatru 5 Złotych. Na deskach sceny teatralnej PMDK pojawił się również Św. Mikołaj, który odwiedził dzieci na zajęciach w pracowniach PMDK rozdał dzieciom prezenty.

Młodzieżowy Koncert Mikołajkowy

Młodzi wokaliści, pracujący pod opieką Grażyny Grymuzy, wykonali swoje ulubione utwory m.in. "Somewhere over the rainbow", "Zabiorę Cię dziś na bal", "Zacznij od Bacha" czy "Kocham Cię, kochanie moje". W rolę konferansjerów wcielili się Patryk Sowa i Weronika Obroślak, którzy sprawnie zapowiedzieli młodych wykonawców PMDK: Dominikę Woch, Natalię Włosek, Kingę Granat, Magdalenę Ciosmak, Amelię Czerwoniak, Natalię Listosz, Martynę Jedut, Jakuba Dziewulskiego, Karolinę Markiewicz, Piotra Baguna, Patrycję Gąsior, Martynę Bronisz i Weronikę Obroślak. Na koniec na scenie pojawił się Św. Mikołaj ze Śnieżynką, którzy rozdawali przybyłym gościom słodkości i małe bombki od PMDK.

K. Onyszko [IRE]
foto: PMDK