Finał Konkursu „Opowieści Wigilijne” PDF Drukuj
Piątek, 21 Grudzień 2018 14:57

Finał Konkursu „Opowieści Wigilijne”19 grudnia w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbył się jubileuszowy XX finał Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Opowieści wigilijne" pod honorowym patronatem Ewy Zybały - Starosty Lubartowskiego.

Wszystkim uczestnikom podziękowania za udział w konkursie i gratulacje składali przedstawiciele władz powiatowych - Ewa Zybała - Starosta Lubartowski, Lucjan Mileszczyk - Wicestarosta Lubartowski oraz Krzysztof Krupa - Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Do Konkursu Plastycznego wpłynęło aż 385 prac. Komisja w składzie: dr Romuald Tarasiuk, - artysta plastyk, wykładowca na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie i ks. Marek Stolarz - artysta plastyk, wikariusz parafii św. Anny w Lubartowie dokonała oceny zgłoszonych prac. Jurorzy postanowili nagrodzić 21, a wyróżnić 24 prace plastyczne w 6 kategoriach wiekowych.

Jury Konkursu Plastycznego w składzie: Ariadna Ewa Zalewska - dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie, Andrzej Rybak bibliotekarz, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie, Małgorzata Adamczyk - polonista i teatrolog, nauczyciel pracowni teatralnej PMDK w Lubartowie po zapoznaniu się ze 102 pracami literackimi postanowiło przyznać 12 nagród i 12 wyróżnień w 4 kategoriach wiekowych.

Z okazji jubileuszu w XX Powiatowym Konkursie Plastyczno-Literackim „Opowieści Wigilijne” PMDK postanowił przyznać specjalne nagrody organizatora, które otrzymali: Milena Mitura, kl. IV, Dom Kultury w Kocku, opiekun: Maria Morosznyczenko, Jowita Błaszczak, kl. V, Szkoła Podstawowa w Ostrówku, opiekun: Ewa Jaroszyńska, Patryk Panek, kl. VIII, Szkoła Podstawowa w Brzezinach, opiekun: Katarzyna Ogrodowska. Lista wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Opowieści Wigilijne” dostępna jest pod adresem: www.mdk.lubartow.pl/index.php/konkursy/

K. Onyszko [IRE]