Złota tarcza dla Technikum Informatycznego z ZS nr 2 w Lubartowie PDF Drukuj
Piątek, 11 Styczeń 2019 13:45

logo ZS 2Technikum Zawodowe w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, kształcące w zawodzie technik informatyk zajęło dziesiąte miejsce w województwie lubelskim uzyskując tym samym tytuł Złotego Technikum w klasyfikacji ogólnopolskiej rankingu „Perspektyw 2019”. To już piąta z rzędu ZŁOTA TARCZA informatyków z Lubartowa zdobyta w rankingu Perspektyw.

Ranking „Perspektywy” to jedna z najbardziej prestiżowych klasyfikacji szkół w Polsce. W tegorocznej edycji punktowało 300 najlepszych techników w kraju. Głównym kryterium rankingowym są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak też dodatkowych. Do tego dochodzą wyniki uczniów z olimpiad oraz egzaminów zawodowych.

Dzięki wsparciu Powiatu Lubartowskiego - organu prowadzącego, Technikum posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie do nauczania przedmiotów zawodowych. W bieżącym roku szkolnym szkoła uczestniczy w realizacji aż dwóch projektów współfinansowanych z funduszy UE. W ramach projektów odbywają się dodatkowe zajęcia specjalistyczne oraz płatne staże dla młodzieży, które uczniowie będą odbywać w trakcie wakacji. Zmodernizowano wszystkie pracownie do przedmiotów zawodowych, gdzie zainstalowano najnowocześniejsze urządzenia i oprogramowanie.

- Bardzo się cieszymy z wyników osiągniętych przez uczniów naszego technikum i liceum. Obecnym naszym uczniom życzymy takich samych świetnych wyników w olimpiadach i na kolejnych egzaminach zawodowych i równie spektakularnych wyników na egzaminach maturalnych. Naszym absolwentom również gratulujemy i życzymy im udanego startu w dorosłe życie. Zapraszamy również kolejne roczniki absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych do skorzystania z oferty naszej szkoły. Mam nadzieję, że w kolejnych latach wspólnie będziemy współtworzyli tak chlubną historię szkoły - powiedziała Anna Wójtowicz, dyrektor ZS nr 2 w Lubartowie.

K. Onyszko [IRE]
ZS nr2