Charytatywny koncert „Pastorałko nieś się biała” PMDK PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko
Środa, 23 Styczeń 2019 14:01
20 stycznia br. w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr2 w Lubartowie wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Dom Kultury zaprezentowali się w charytatywnym koncercie kolęd i pastorałek pn. „Pastorałko nieś się biała”. Wokaliści, aktorzy i tancerze z pracowni muzycznej, tanecznej, teatralnej i plastycznej PMDK wystąpili dla sióstr Moniki i Mileny Kozioł, które potrzebują kosztownej terapii komórkami macierzystymi.

Koncert charytatywny „Pastorałko nieś się biała” organizowany jest od niemal 20 lat przez PMDK. Co roku prezentują się na nim młodzi artyści. Jest to również okazja do wsparcia potrzebujących. Do tej pory koncert organizowany był na rzecz m.in. Stowarzyszenia Małej Drogi Emaus, Julki Piskorskiej i Bianki Dzięcioł. W tracie trwania koncertu prowadzona była zbiórka i kiermasz dla sióstr Moniki i Mileny Koziej, podczas której zebrano 2 270 zł. Na rzecz sióstr kwestowali wolontariusze- wychowankowie PMDK i ich rodzice - pod nadzorem Małgorzaty Kanar, reprezentującej Fundację Avalon, która opiekuje się siostrami. Dużym powodzeniem wśród ofiarodawców cieszyła się loteria (w ekspozycji autorstwa Edyty Weremczuk) oraz kiermasz biżuterii i jabłek - przygotowane przez pracownię plastyczną i Samorząd Wychowanków PMDK. Fanty na loterię - przede wszystkim zabawki i książki - ofiarowały dzieci z PMDK. Na kiermaszu można było także nabyć rękodzieło ofiarowane przez autorów. Gościnnie na scenie wystąpiła Męska Okazjonalna Grupa Wokalna „CHÓRTOWNIA” prowadzona przez Mateusza Obroślaka. Koncert poprowadzili: Izabella Dybała z pracowni plastycznej i wychowanek pracowni muzycznej PMDK - Patryk Sowa. Scenografię przygotowała Urszula Bednarczyk.

PMDK
K. Onyszko [IRE]