Premiera spektaklu „Zły sen” w PMDK PDF Drukuj
Poniedziałek, 11 Luty 2019 11:37

PMDK7 lutego br. pracownia teatralna Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie zaprosiła widzów na premierę spektaklu "Zły sen" Teatru Chili, w reżyserii Małgorzaty Adamczyk. Teatr Chili to grupa, która powstała na początku roku szkolnego i tworzy ją 15 młodych aktorów w wieku od 11 do 13 lat. Scenariusz przedstawienia sprawnie łączący motywy baśni o Kopciuszku oraz wątki współczesne, stworzyła instruktorka grupy, Małgorzata Adamczyk.

„Zły sen” to opowieść o losach niezwykłego gangu dziewczyn, który rządzi się specjalnymi zasadami. : "zero chłopaków". Jak wygląda świat, gdzie chłopaki nie mają wstępu? Co robią dziewczyny w wolnym czasie? Czy plotą warkoczyki, a może jednak grają w piłkę?

Wystąpili aktorzy Teatru Chili: Nikola Dubaj, Paweł Gajownik, Julia Guz, Aleksandra Jasiówka, Marcin Matyjaszczyk, Maja Piela, Weronika Poznańska, Zofia Przytocka, Hanna Puchacz, Wiktoria Rączka, Karolina Szczygieł, Patryk Woliński, Amelia Woźniak, Anna Wronowska.

Po premierze teatralnej przyszła kolej na premierę taneczną - w najnowszym układzie zaprezentował się zespół Balerinki, prowadzony przez Elizę Maruszak. Wystąpiły: Amelia Budka, Oliwia Iwanek, Gabrysia Charlińska, Wiktoria Drąg, Jagoda Szutko, Julia Wierzchoń, Weronika Goleń i Weronika Turlewicz.

PMDK
fot. Dominika Trykacz