Nowy samochód dla ŚDS w Lubartowie PDF Drukuj
Wpisany przez Artur Pytka
Piątek, 15 Luty 2019 12:42

14 lutego br. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubartowie odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji zadania pn. „Zakup środka transportu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie” zakupionego w ramach promesy udzielonej dla ŚDS w Lubartowie przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Promesa została udzielona z okazji Jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jeszcze w październiku 2018 roku za pośrednictwem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, z przeznaczeniem na dofinansowanie realizacji przedsięwzięcia w kwocie 270 000 zł. Za przekazane środki zakupiony został 20 miejscowy autobus marki Mercedes-Benz Sprinter 516 CDI wyposażony w wbudowaną windę i miejsce na wózek inwalidzki. W przekazaniu samochodu uczestniczyli zaproszeni goście. Przedstawiciel Wojewody Lubelskiego Albin Mazurek - Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz władze Powiatu Lubartowskiego w osobach Ewy Zybały - Starosty Lubartowskiego, Radosława Guza - Członka Zarządu Powiatu w Lubartowie,Tomasza Marzędy - Przewodniczącego Rady Powiatu w Lubartowie i Jerzego Piekarczyka - Kierownika Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Poświęcenia nowego autobusu dokonał o. Dariusz Miastowski gwardian Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie. Następnie zaproszeni goście dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie części artystycznej przygotowanej przez uczestników ŚDS.

Posiadanie samochodu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych jest dla Środowiskowego Domu Samopomocy ważnym i nieodłącznym elementem funkcjonowania placówki. To też likwidacja barier transportowych i społecznych ponieważ uczestnicy ze względu na odległość miejsca zamieszkania i swoją niepełnosprawność nie mogliby samodzielnie dotrzeć na zajęcia organizowane przez ŚDS. Nowy autobus pokonuje ok. 200 km dziennie. Zabiera i odwozi uczestników zamieszkujących gminy Lubartów, Kamionka, Michówi Abramów. Wyrażam wielką radość z dokonanego zakupu. Nowy środek transportu posłuży nam przez kolejne lata do przewozu podopiecznych. - mówiła podczas uroczystości Dyrektor ŚDS w Lubartowie - Anna Kuszner.

K.Onyszko [IRE]