Powiat Lubartowski i Miasto Lubartów gospodarzami Zjazdu Dużych Rodzin „Trzy Plus” PDF Drukuj
Piątek, 22 Luty 2019 09:21

Zjazd Dużych Rodzin „Trzy Plus”21 lutego br. przedstawiciele Powiatu Lubartowski, Miasta Lubartów i Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” podpisali porozumienie o wspólnej organizacji VII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. W dniach 14-16 czerwca do Lubartowa przyjadą wielodzietne rodziny z całej Polski. Według szacunków organizatorzy spodziewają się około 800 uczestników.

W wydarzeniu uczestniczyli Joanna Krupska - Prezes Związku Dużych Rodzin, Ewa Zybała - Starosta Lubartowski, Krzysztof Paśnik - Burmistrz Miasta Lubartów. Zjazd Dużych Rodzin to trwające trzy dni spotkanie integrujące rodziny z co najmniej trójką dzieci. Rodziny uczestniczące w zjeździe będą miały możliwość wzięcia udziału w wielu interesujących wydarzeniach organizowanych na terenie Lubartowa. W tworzonym programie znajdą się m.in. warsztaty dla dzieci, zajęcia sportowo-rekreacyjne, występy zespołów ludowych, a także festyn rodzinny „Rodzinna Biesiada Czerwcowa u Sanguszków”. Cel imprezy to przede wszystkim wspólna integracja rodzin wielodzietnych oraz tworzenie pozytywnego wizerunku rodziny.

Związek Dużych Rodzin ”Trzy Plus” powstał 11 lat temu, w czasach kiedy tej polityki rodzinnej jeszcze nie było. Chcieliśmy stworzyć społeczne ciało, które pokaże że wielodzietność to nie margines i patologia, lecz wybór. Z biegiem lat przyszedł pomysł, aby spotykać się w gronie rodzin wielodzietnych. I tak narodziła się idea Zjazdów Dużych Rodzin. Pierwszy Zjazd zorganizowaliśmy w Grodzisku Mazowieckim kolejne odbyły się w Lublinie, Łowiczu, Gnieźnie, Nysie
i Szczecinie
- mówiła Joanna Krupska - Prezes Związku.

Idea dużych rodzin jest mi bliska. Duża rodzina to nie jest problem ani patologia. Chcemy mówić jak się żyje w dużych rodzinach, jakie są ich problemy i jakie radości - mówiła Ewa Zybała - Starosta Lubartowski.

Wydarzenie to również doskonała promocja Lubartowa i Powiatu Lubartowskiego. Każdy zjazd promowany jest przez wielodzietną rodzinę pochodzącą z miasta w którym jest organizowany. Twarzą tegorocznego zjazdu będze rodzina Państwa Joanny i Dawida Warchulińskich i ich dzieci Paweł, Paulina i Zuzia.

K. Onyszko [IRE]