Stypendia oraz nagrody Starosty Lubartowskiego rozdane PDF Drukuj
Piątek, 08 Marzec 2019 15:03

Stypendia oraz nagrody Starosty Lubartowskiego 7 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie Ewa Zybała - Starosta Lubartowski wręczyła stypendia dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Lubartowski. Stypendium naukowe otrzymali uczniowie, którzy uzyskali w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 wysoką średnią ocen (min. 5,0) oraz wzorowe zachowanie. Nagrodzeni zostali również sportowcy, którzy otrzymali stypendia za osiągnięcie wysokich wyników sportowych.

Wśród stypendystów wyróżniających się w dziedzinie nauki znaleźli się:

- z Zespołu Szkół w Kocku: Dominka Nakonieczna;

- z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie: Barbara Abramik, Bartosz Bodzak, Mateusz Czeladka, Alicja Gozdal, Alicja Kwasek, Beata Osuch, Magdalena Podleśna, Dominika Sławińska, Sylwia Wyrwisz;

- z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie: Dorota German, Aleksandra Pyła, Weronika Nicpoń, Daria Imgrond, Katarzyna Malesa, Dariusz Sokołowski, Natalia Korzeniowska.

Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w poszczególnych dyscyplinach otrzymali: Karolina Targońska - atletyka (podnoszenie ciężarów), Lidia Różyk - atletyka (podnoszenie ciężarów), Patrycja Powroźnik - atletyka (podnoszenie ciężarów), Ernest Wawerski - lekkoatletyka, Weronika Pszczoła - lekkoatletyka, Bartosz Zieliński - lekkoatletyka, Wiktoria Zagólska - lekkoatletyka, Oliwia Zielińska - lekkoatletyka, Piotr Barwiński - lekkoatletyka, Antonina Szabała - pływanie, Kaja Wróblewska - pływanie, Filip Maciejuk - kolarstwo, Karolina Stachyra - kolarstwo, Amelia Rusinek - kolarstwo, Wioleta Furtak - kolarstwo, Ilona Kubera - taekwon-do, Amelia Małyska - taekwon-do, Oliwia Pietrzela - taekwon-do, Adam Bronisz - taekwon-do itf, Julia Wójcik - tenis stołowy, Łukasz Drzewiecki - tenis stołowy.

Starosta pogratulowała wszystkim stypendystom oraz nagrodzonym oraz życzyła kolejnych osiągnięć i sukcesów sportowych.

W. Białek [OIS]