Szanowni Konsumenci.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2019 roku Rzecznik Konsumentów przebywa na urlopie.
Za utrudnienia przepraszamy.

„Spotkania pomiędzy” w PMDK PDF Drukuj
Poniedziałek, 18 Marzec 2019 11:10

PMDK14 marca br. w ramach "Spotkań pomiędzy" w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie spotkały się dwa teatry młodzieżowe, a w galeriach otwarte zostały dwie wystawy. PMDK reprezentował Teatr 5 Złotych i młodzieżowe grupy pracowni plastycznej. Gościnnie wystąpił Teatr Arteria i młodzi plastycy ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Na początku publiczność miała okazję obejrzeć spektakl „On” Teatru 5 Złotych w reżyserii instruktorki Małgorzaty Adamczyk. Kolejny spektakl „My. Po prostu.” był wielokrotnie prezentowany i nagradzany na różnych scenach. Po spektaklu publiczność została zaproszona na wernisaż wystawy „Plast.R”, złożonej z prac grup młodzieżowych pracowni plastycznej PMDK. Na wystawie zaprezentowane zostały prace rysunkowe, malarskie, graficzne oraz przestrzenne wykonane przez najstarszych uczestników zajęć plastycznych w PMDK - młodzież w wieku od 11 do 19 lat. Na wystawie „PLAST.R.” można zobaczyć również kilka kopii obrazów znanych artystów. Wystawę stworzyło ponad 30 autorów. Po wernisażu widzowie zostali zaproszeni na prezentację teatralną - wystąpił Teatr Arteria ze spektaklem „Bezwład” w reżyserii Adriana Kracia. Ostatnim punktem programu był wernisaż wystawy przygotowanej przez klasę VIII ze SP nr 3 w Lubartowie pod kierunkiem Cezarego Misiurskiego. Wystawa składa się z barwnych, wielkoformatowych prac malarskich na płótnach.

PMDK