Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim na Targach Edukacyjnych w Lublinie PDF Drukuj
Środa, 20 Marzec 2019 15:10

targi edukacyjneW dniach 14-15 marca br. Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim zaprezentował swoją ofertę podczas Targów Edukacyjnych organizowanych w Lublinie. Szkoła z Ostrowa Lubelskiego wystawiła się jako jednostka patronacka Lubelskiego Węgla Bogdanka.

Nauczyciele oraz uczniowie ZS w Ostrowie Lubelskim udzielali zainteresowanym informacji o kierunkach kształcenia. Należy dodać, że szkoła ma wiele promocyjnych „atutów”: stypendia, dofinansowanie zakupu podręczników, stroje do praktycznej nauki zawodu, praktyki zawodowe, wycieczki edukacyjne. Dla uczniów w ramach współpracy z przyszłym pracodawcą przygotowana jest „Przepustka do pracy w LW Bogdanka” dla najlepszych absolwentów.

Oprócz potencjalnych kandydatów do szkoły, stoisko gościło również wiceminister edukacji Marzenę Machałek, lubelską kurator oświaty Teresę Misiuk, wiceprezesa Lubelskiego Węgla „Bogdanka” Adama Partykę, prezesa RG ”Bogdanka” Marcina Kuryłę.

Na towarzyszącym targom Regionalnym Kongresie Zawodowym Prezes Lubelskiego Węgla został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za dobre praktyki w promowaniu szkolnictwa zawodowego. W panelu dyskusyjnym, poświęconym działaniom wspierającym kształcenie zawodowe, współpraca ze szkołami objętymi patronatem LW „Bogdanka” była prezentowana jako wzór dla innych szkół i pracodawców.

Jako beneficjenci i współuczestnicy tej współpracy jesteśmy z tego dumni, tym bardziej, że wielu naszych absolwentów piastuje wysokie stanowiska w Lubelskim Węglu - przecież współpracujemy z „Bogdanką” od ponad 40 lat, a ci młodzi też mają szansę na dobrą pracę i tę szansę daje im nasza szkoła - podkreśla dyrektor Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim Krzysztof Wąsala.

ZS Ostrów Lub.