Dni otwarte w Zespole Szkół w Kocku PDF Drukuj
Czwartek, 21 Marzec 2019 13:59

ZS Kock19 marca br. Zespół Szkół w Kocku otworzył swoje drzwi dla uczniów trzecich klas gimnazjum oraz ósmoklasistów, którzy wkrótce będą podejmować decyzje dotyczące wyboru szkoły średniej.

Pierwsza część spotkania z gimnazjalistami odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie przybyłych gości przywitała Dyrektor Ewa Guz, która następnie przedstawiła wszystkim informacje na temat zasad rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Następnie uczniowie klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego krótko i zabawnie zaprezentowali ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Kocku. Zaprosili również gimnazjalistów do wspólnej zabawy w konkursach: ,,Kalambury”, ,,Jaka to melodia?”, ,,Urodziny”, ,,Polszczyzna”, „Zakazane słowa” oraz quizu medycznego. Zaproszona młodzież w towarzystwie uczniów zwiedziła szkołę, zapoznała się z jej nowoczesnym wyposażeniem, bogatą ofertą edukacyjną, działalnością pozalekcyjną oraz możliwością rozwoju swoich zainteresowań, pasji i talentów. Jednym z punktów programu drzwi otwartych były krótkie prezentacje przedmiotowe z geografii, historii, ćwiczenia z wykorzystaniem mikroskopów w pracowni biologicznej, gry i zagadki matematyczne oraz pokazy technologii i technik budowlanych.

Miła i radosna atmosfera, która towarzyszyła w podczas Dni Otwartych, ciepłe przyjęcie przez starszych kolegów
i koleżanki pozwoliło odczuć przyjazny klimat panujący tu na co dzień.

Młodzież, która zechciała odwiedzić Zespół Szkół w Kocku mogła przekonać się, że blisko miejsca zamieszkania mają dobrą, nowoczesną i otwartą na świat szkołę, z długoletnimi tradycjami, w której można zdobyć solidną wiedzę, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a jej absolwenci studiują na dobrych uczelniach w Polsce, zdobywają wymarzony zawód i są dumni, że byli uczniami tej szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację Dni Otwartych.

ZS Kock