Szanowni Konsumenci.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2019 roku Rzecznik Konsumentów przebywa na urlopie.
Za utrudnienia przepraszamy.

Szymon Kucharuk w finale Ogólnopolskiej Olimpiady PDF Drukuj
Wpisany przez Artur Pytka
Piątek, 22 Marzec 2019 09:12

14 marca br. w Lublinie odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. Jest to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce.

Do każdej kolejnej edycji zgłasza się coraz więcej uczniów. W tym roku do konkursu zarejestrowało się blisko 600 szkół z całej Polski. W województwie lubelskim do tego etapu zakwalifikowało się 38 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych.

Zespół Szkół nr2 w Lubartowie w olimpiadzie reprezentował Miłosz Cur z klasy II A oraz Szymon Kucharuk z klasy II C. Drugi etap konkursu wyłonił trójkę finalistów, którzy od tego momentu tworzą wojewódzką drużynę, rywalizującą z pozostałymi piętnastoma zespołami z całego kraju. Uczeń ZS nr 2 Szymon Kucharuk zajął II miejsce i w finale ogólnopolskim będzie reprezentował województwo lubelskie.

Dodatkową atrakcją dla drużyn wojewódzkich będzie dwudniowa wizyta studyjna w Gdańsku, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią „Solidarności”. Zwieńczeniem rywalizacji będzie uroczysty finał, który odbędzie się w tym roku w Poznaniu. Zmagania konkursowe uatrakcyjni koncert zespołu Audiofeels, ambasadora VI edycji konkursu. Na laureatów, którzy wykażą się największą wiedzą na temat najnowszej historii Polski, czekają liczne nagrody: indeksy na Uniwersytet Warszawski, Jagielloński, Gdański, Wrocławski, stypendia naukowe oraz bony na publikacje IPN. Uczniów do konkursu przygotowała Małgorzata Sabat.

Gratulujemy sukcesu!