Sukces uczennic Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie PDF Drukuj
Wpisany przez RCEZ
Poniedziałek, 25 Marzec 2019 13:59

Ogólnopolski Konkurs "Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni" cieszy się od wielu lat popularnością wśród uczniów RCEZ w Lubartowie, którzy zdobywali w nim wysokie miejsca w każdej kategorii. Celem przewodnim konkursu jest oddanie hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy oddali życie walcząc z reżimem komunistycznym.

Tym razem również uczennice RCEZ w Lubartowie uplasowały się wśród czołówki uczniów w kraju. I miejsce w konkursie zdobyła Julia Ferenc z klasy pierwszej technikum budowlanego za pracę plastyczną pt: "Major Zygmunt Szendzielarz ps: Łupaszko- do końca wierny Polsce", a wyróżnienie otrzymała Marcelina Cieślak z klasy czwartej technikum ekonomicznego za pracę pt: "Wyklęty".

Organizatorem konkursu jest Fundacja im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, która przygotowuje konkurs przy wsparciu wielu znamienitych osób i instytucji m.in. Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, Minister Edukacji Narodowej, Szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W tegorocznej VIII edycji konkursu wzięło udział 1067 osób z całego kraju.

Opiekunem merytorycznym uczennic w konkursie była Dorota Bułgajewska-Muzyka.

RCEZ