Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Dzień otwarty w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim PDF Drukuj
Piątek, 29 Marzec 2019 11:12

Dzień otwarty w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim w dniu 27 marca szeroko otworzyła drzwi przed przyszłymi uczniami i uczennicami. Szkołę odwiedzała młodzież klasy ósmej i trzeciej gimnazjum. Przyszły rok szkolny będzie wyjątkowy, gdyż naukę w szkole podejmą dwa roczniki, które uczyć się będą według różnych podstaw programowych. Co ma do zaoferowania szkoła w roku szkolnym 2019/2020?

 

 

  •         Klasę liceum ogólnokształcącego o profilu administracyjno-ekonomicznym z rozszerzonym programem informatyki i wiedzy o społeczeństwie,
  •         Klasy technikum zawodowego kształcące w zawodach technik górnictwa podziemnego, technik przeróbki kopalin stałych, technik mechanik, technik handlowiec, technik informatyk,

  •        Klasy branżowej szkoły I stopnia pozwalające zdobyć kwalifikacje w zawodach: górnik eksploatacji podziemnej, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik i operator maszyn i pojazdów rolniczych, elektryk, sprzedawca.

Młodzież odwiedzająca szkołę była bardzo zainteresowana ofertą programową szkoły. Dużą część zwiedzających stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowie Lubelskim, którzy przybyli w dwu zorganizowanych grupach wraz z nauczycielami (gimnazjaliści i uczniowie klasy ósmej). Nie brakowało też kandydatów z innych okolicznych szkół, którzy przybyli sami lub z rodzicami, aby zapytać o szkolną ofertę i przekonać się naocznie o warunkach pracy szkoły.

Zwiedzający zobaczyli sale lekcyjne, biblioteką szkolną, wielu zainteresowały warsztaty szkolne i górnicze wyrobisko ćwiczebne, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne i egzaminy dla uczniów technikum i szkoły zawodowej. Na miłośników zajęć sportowych czekała piękna szkolna hala, w której nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali turniej piłki nożnej.

Dużym atutem tej szkoły jest fakt, że placówka dysponuje wygodnymi pokojami w internacie i całodziennym wyżywieniem, zatem rodzice  uczniów z odległych miejscowości mogą być spokojni o warunki bytowe swoich pociech.

Dwie sale gimnastyczne, sportowa strzelnica, siłownia, sale komputerowe, młodzieżowy klub”Sztolnia”, sauna, wyjazdy
i wycieczki – to obok nauki ważna część szkolnej rzeczywistości.

Istotnym elementem szkolnej egzystencji jest współpraca z Lubelskim Węglem „Bogdanka” S.A. Firma jest solidnym partnerem - od kilku lat wspiera finansowo najlepszych uczniów fundując im stypendia, organizuje atrakcyjne wycieczki, doposaża bazę dydaktyczną, a co najważniejsze, oferuje absolwentom Zespołu Szkół pracę.

ZS Ostrów Lubelski

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie