Uczennica RCEZ Magdalena Podleśna finalistką OKAWANGO PDF Drukuj
Poniedziałek, 01 Kwiecień 2019 13:53

RCEZ Magdalena Podleśna Magdalena Podleśna, uczennica klasy 3 TEk Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO.

Konkurs ma na celu poszerzanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geologii, budowy Ziemi, historii geologicznej naszej planety oraz twórczego i praktycznego zastosowania wiedzy geologicznej w otaczającym świecie. Organizatorem konkursu był Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z wydawnictwem Nowa Era.

Drugi etap odbył się w dniach 25 - 26 marca 2019 w Europejskim Centrum Edukacji Geologii w Chęcinach pod Kielcami. Etap ten składał się z dwóch części. W pierwszej - pisemnej, Magdalena musiała wykazać się aktualną wiedzą m.in. z zagadnień geologii ogólnej na poziomie rozszerzonym szkoły średniej oraz wiedzą poszerzoną o znajomość historii Ziemi, procesów geologicznych, umiejętnością pracy z mapą geologiczną i przekrojami. W drugiej przedstawiła prezentację „Dlaczego wybrany przeze mnie obiekt geologiczny uważam za najciekawszy w mojej gminie?”. Nasza uczennica otrzymała w sumie 118,5 pkt, co dało jej tytuł finalisty konkursu OKAWANGO. Magdalena ma teraz ułatwioną procedurę kwalifikacyjną na kierunkach geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana na Uniwersytecie Warszawskim w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu geografia.

Jedną z atrakcji podczas konkursu była wycieczka krajoznawczo-geologiczna na trasie Góra Zamkowa - Góra Zelejowa oraz do kamieniołomu „Miedzianka”/„Ostrówka”.

K. Malczewska [RCEZ]