Sukces aktorski Kamila Żebrowskiego z PMDK PDF Drukuj
Środa, 03 Kwiecień 2019 14:22

Sukces aktorski Kamila Żebrowskiego Aż trzy nagrody zdobył Kamil Żebrowski, aktor Teatru Trupa z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie, prowadzonego przez panią Jolantę Tomasiewicz, na prestiżowym Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada" w Inowrocławiu! Kamil został uznany najlepszym aktorem festiwalu przez jury profesjonalne (aktorka Marta Nieradkiewicz oraz reżyserzy Tomasz Wasilewski i Jerzy Rochowiak), jury młodzieżowe i jury Rady Miasta Młodych. Aktor "Trupy" wystąpił w Inowrocławiu z monodramem "Kochany Panie Ludwiku" w reżyserii Jolanty Tomasiewicz.

Kamil jest aktorem Teatru Trupa od 6 lat. Zadebiutował w spektaklu "Zimowy pogrzeb", w kolejnych - "Męczeństwo Piotra Oheya" i "Big Touches" zagrał główne role. Monodramem "Kochany Panie Ludwiku" Kamil - jako tegoroczny maturzysta - kończy swoją karierę w PMDK, ale też - mamy nadzieję - rozpoczyna karierę artystyczną, kandydując na Wydział Aktorski PWST.

Nagrodzony monodram w wykonaniu Kamila Żebrowskiego będzie można podziwiać już 10 kwietnia w PMDK. Premierze towarzyszyć będzie wernisaż wystawy poświęconej aktorowi Ludwikowi Sempolińskiemu.

Warto podkreślić, że trzy nagrody od trzech gremiów, przyznane Kamilowi Żebrowskiemu, to sukces spektakularny. Inowrocławska „Arlekinada” to prestiżowy konkurs, w którym obowiązują eliminacje na podstawie nagrań zez spektakli, więc już sam udział w festiwalu to niezwykłe wyróżnienie. Nagroda przyznana przez profesjonalne jury w wąskim gronie uczestników konkursu, a tym bardziej - aktorska - to rzecz zupełnie wyjątkowa, do tej pory nie zdarzyło się to żadnemu z utalentowanych wychowanków PMDK.

PMDK
fot. Konrad Broniszewski