Relacja z placu przebudowy tzw. starego szpitala PDF Drukuj
Wtorek, 09 Kwiecień 2019 07:15

Stary szpitalTrwają roboty budowlane w budynku tzw. starego szpitala przy ul. Słowackiego 7 w Lubartowie. O to jak wygląda postęp prac zapytaliśmy kierownika budowy - Andrzeja Stachyrę.

W ciągu kilku ostatnich tygodni prowadzono prace na zewnątrz budynku. Udało się zakończyć roboty ziemne - drogi
i parkingi. Wykonano podbudowę pod chodniki - mówi Andrzej Stachyra.

W budynku „B”, w którym swoją siedzibę będzie miała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna prowadzone są roboty związane z wykonaniem elewacji od strony ul. Lipowej. Wewnątrz budynku pomalowano pomieszczenia, ułożyliśmy już glazurę i terakotę, zainstalowano drzwi, oświetlenie oraz zamontowano windę.

W budynku „A”, gdzie swój kąt znajdą artyści z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury wykonano elementy akustyczne ścian i sufitów, a także elementy dekoracyjne sali widowiskowej. W całym budynku zakończono układanie glazury w sanitariatach. Trwa malowanie poddasza. Pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku „A” przygotowane są do malowania. W budynku tzw. galerii od strony ul. Słowackiego zamontowano urządzenia sanitarne (umywalki, pisuary itp.). W najbliższym czasie wykonawca będzie wykonywał widownie i scenę w sali widowiskowej w budynku „A”. Na ścianach zewnętrznych rozstawiono rusztowania i tylko od pogody uzależniane jest rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem powierzchni do położenia nowej elewacji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z budowy, pokazujących stopień zaawansowania prac. Galeria dostępna jest na stronie internetowej Powiatu Lubartowskiego pod adresem www.powiatlubartowski.pl

K. Onyszko [IRE]